A A A

Zainfekowane dodatki na stronie...Mozilli

8 lutego 2010, 12:05
Zainfekowane dodatki na stronie...Mozilli

Na stronie Mozilli pojawiły się dwa dodatki dla przeglądarki Firefox, które zostały zainfekowane trojanami.

Jak wynika z informacji udostępnionych na oficjalnym blogu Mozilli, dodatek Master Filer zawierał groźnego trojana LdPinch, który specjalizuje się w wykradaniu haseł. Natomiast Sothink Web Video Downloader w wersji 4.0 został zainfekowany trojanem o nazwie Bifrose.

Niestety zainfekowane dodatki zostały ściągnięte przez sporą liczbę internautów (około 4600 ściągnięć). Szkodniki udało się wykryć dzięki użyciu dodatkowych skanerów. Oba zainfekowane dodatki usunięto ze strony 25 stycznia i 2 lutego.

Samo odinstalowanie zainfekowanych dodatków nie wystarczy, by "odkazić" komputer. Mozilla zaleca przeskanowanie systemu Windows takimi antywirusami jak:  Antiy-AVL, Avast, AVG, GData, Ikarus, K7AntiVirus, McAfee, Norman, VBA32.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto