A A A

Zakrzywione i elastyczne ekrany opatentowane przez Apple

20 grudnia 2013, 14:00
Zakrzywione i elastyczne ekrany opatentowane przez Apple

Jak donosi serwis Phone Arena – Apple opatentował zakrzywione i elastyczne ekrany chronione szafirowym szkłem.

Patent obejmuje szereg różnych kształtów, w tym: cylinder, trójkąt, prostokąt czy pustą w środku rurkę. Kolejne rozwiązania amerykańskiego producenta dotyczą czujników monitorujących orientację ekranu i wyświetlanych na nim powiadomień. Dokument ujawnia również, jak taki zakrzywiony lub elastyczny ekran może zostać wykorzystany do gier, oraz jak wyświetlana na nim treść jest aktualizowana wraz z obracaniem urządzenia.

Mówi się, że przyszłoroczny iPhone będzie miał większy, nawinięty na krawędzie wyświetlacz. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ tym razem Apple musi poważnie odmienić wygląd flagowego produktu.

Warto dodać, że kilka tygodni temu zakrzywione urządzenia zaprezentowali dwaj południowokoreańscy giganci - Samsung i LG. Są one jednak tylko przedsmakiem tego, co wydarzy się w tym temacie w przyszłości.


iPhone 6 - koncept. Czy tak będą wyglądały nowe iPhone'y? /materiały prasowe


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto