A A A

Zalman FX100 pasywne chłodzenie CPU w kształcie sześcianu

26 kwietnia 2013, 12:40
Zalman FX100  pasywne chłodzenie CPU w kształcie sześcianu

Tradycyjne systemy chłodzenia procesora coraz częściej zastępowane są przez oryginalnie zaprojektowane coolery. Charakterystycznym przykładem takiego urządzenia jest Zalman FX100 – całkowicie bezgłośne chłodzenie w kształcie sześcianu.

Producent zapewnia, że cooler Zalman FX100 sprawdzi się tam, gdzie niezbędny jest cicho pracujący komputer o mocnej konfiguracji. Na rynku dostępnych jest wiele wydajnych chłodzeń CPU, jednak zdecydowana większość z nich generuje przynajmniej minimalny szum. Chłodzenie Zalman FX100 można tym samym bez obaw wykorzystać w komputerach znajdujących się np. w komorach bezechowych, laboratoriach, studiach nagraniowych lub po prostu gdy nawet najmniejszy szum wentylatora przeszkadza nam w zaśnięciu. Pasywne chłodzenie ma też inną zaletę – brak wibracji, które mogą generować zwłaszcza gorszej jakości wentylatory, co może przełożyć się na dłuższą żywotność procesora.

Bazę coolera FX100 stanowi sieć 10 długich rurek cieplnych. Łączą one aluminiowe finy pokrytego niklem radiatora o łącznej powierzchni ponad 240 cm2. Sześcienna konstrukcja o bokach nieprzekraczających 157 mm umożliwia bezproblemowy montaż w większości obudów typu Midi Tower, bez obawy o brak możliwości zainstalowania wysokich pamięci RAM w slotach. Zalman zadbał też o bardzo dokładnie wypolerowaną podstawkę coolera, co znacząco pomaga w skutecznym przenoszeniu energii cieplnej z procesora do poszczególnych elementów chłodzenia.

Aby dodatkowo podnieść wydajność chłodzenia Zalman FX100, można w nim zamontować wysokiej klasy wentylator o średnicy 92 mm, np. ZM-F2Q(BL) z diodą LED (dokupowany osobno).

Do zestawu dołączona jest skuteczna i ceniona przez użytkowników pasta termoprzewodząca ZM-STG2.

Cooler jest kompatybilny z wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:

- AMD Socket FM1, FM2, AM3+, AM3, AM2+ i AM2

- Intel Socket 2011, 1366, 1156, 1155 oraz 775

Sugerowana cena detaliczna chłodzenia Zalman FX100 wynosi 300 zł brutto

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto