A A A

Zalman ZM-DF12 – wentylator z regulacją obrotów

28 kwietnia 2014, 14:00
Zalman zaprezentował nowy model wentylatora ZM-DF12, który nie tylko usprawni cyrkulację powietrza wewnątrz peceta, ale zachowa także wysoką kulturę pracy i efektowny wygląd.
Zalman ZM-DF12 – wentylator z regulacją obrotów

Specjalnie zaprojektowany podwójny wirnik z dużym i małym śmigłem maksymalizuje przepływ powietrza bez generowania denerwującego szumu. W konstrukcji wykorzystano zaawansowane, nanopolimerowe łożyska, w których smar nie zmienia swojej objętości pod wpływem temperatury, przez co zachowuje stałą siłę tarcia. Dzięki nietypowej, odwróconej konstrukcji osłony wentylatora przepływ strumienia powietrza jest jeszcze lepszy niż w typowych wentylatorach innych producentów, gdyż po zassaniu nie napotyka ono już na uchwyty podtrzymujące.

Zalman wyposażył również model ZM-DF12 w trójstopniowy kontroler obrotów. Dzięki przyciskowi umieszczonemu na silniczku użytkownik może w łatwy sposób przełączać wentylator w tryb cichy, normalny lub tryb wysokiej wydajności. Ta funkcja pozwala prosto dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb, przez co ZM-DF12 sprawdzi się zarówno w systemach, które mają być przede wszystkim ciche, jak i tam, gdzie najbardziej liczy się wydajność chłodzenia.

To nie jedyna cecha produktu, która przypadnie do gustu także entuzjastom modyfikacji swoich zestawów komputerowych. Kolejną jest dynamiczne, pulsujące podświetlenie niebieskimi diodami LED. Użytkownikom ceniącym najbardziej kulturę pracy przypadną do gustu antywibracyjne podkładki na obudowie wentylatora oraz gumowe kołeczki montażowe, które również pochłaniają wibracje, a ponadto umożliwiają szybką i beznarzędziową instalację.

Zalman ZM-DF12 ma standardową średnicę 120 mm i waży 135 g. Prędkości obrotowe wentylatora zawierają się w przedziale 800-1600 obrotów na minutę, zaś generowany hałas nie przekracza 33 dBA. Urządzenie zasilane jest linią 12V.

Sugerowana cena detaliczna wentylatora wynosi 55 zł brutto.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
30 kwietnia 2014, 09:28
ptrick napisał(a): [...] Co do regulacji, wiesz, że nie jest to możliwe by tak zrobić? [...] Dziś nie jest to możliwe. Ale za parę lat - kto wie?:oczy: Ze 20 lat temu TV z Internetem też były nie do pomyślenia, a dzisiaj... To samo z telefonami. Zaczynaliśmy od telefonów na korbkę, a dziś... Komórki i to sterowane dotykiem. Nowoczesne technologie robią tak wielkie postępy, że za parę lat będą dostępne takie rzeczy, które dziś są nie do pomyślenia ;).
ptrick
ptrick
29 kwietnia 2014, 11:40
Żaden wynalazek. Takie "systemy" stosowane są od lat w wentylatorach. Co do regulacji, wiesz, że nie jest to możliwe by tak zrobić? Chyba, że wentylator podepniesz dodatkowo pod USB by software jakiś zadziałał. Standardowy wentylator 3 pin może mieć jedynie zewnętrzny regulator. Do tego jeśli dobrze rozumiem, regulator ma tutaj tylko 3 stopnie co jest kompletnym bezsensem. Regulator powinien mieć możliwość regulacji w zakresie napięć 5-12 V, a nie w 3 zakresach wybranych przez producenta. Innymi słowy, produkt bez szału, bez praktycznego użytku, bo jak komuś zależy na regulacji obrotów to albo kupi wentylator z potencjometrem, albo ma po prostu regulator osobny, pod który podłączy sobie każdy wentylator. Dodatkowo na 12V jest bardzo głośny. Ciekawe jak z efektywnością, ale zapewne słabo w porównaniu do dobrych wentylatorów w tej cenie.
avatar
~Anonim
29 kwietnia 2014, 11:00
Witam! Według mnie - wynalazek całkiem dobry ;). Ale lepiej by było, gdyby sterowanie obrotami wentylatorka odbywało się za pomocą jakiegoś software'u dołączanego do wentylatorka. Innymi słowy - żeby zamiast odkręcać obudowę w celu zmniejszenia/zwiększenia obrotów było dołączane jakieś oprogramowanie, w którym można by to robić z poziomu systemu. Czyli coś na wzór dołączanego oprogramowania do zestawów typu mysz/klawiatura, że można sobie ustawić klawisze funkcyjne, że np. wciskamy klawisz i otwiera nam się "Word" albo "Excel".
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto