A A A

Zaskakująco wysoka sprzedaż MacBooków Air w Polsce

5 listopada 2010, 10:41
Zaskakująco wysoka sprzedaż MacBooków Air w Polsce

W ciągu dwóch tygodni od polskiej premiery sprzedano już ponad 400 sztuk nowego MacBooka Air – najmniejszego laptopa Apple.

Jak informuje firma iSource, wyłączny dystrybutor produktów marki Apple w Polsce, największym zainteresowaniem cieszą się komputery z ekranem o przekątnej 11,6 cala oraz dyskiem półprzewodnikowym o pojemności 128 GB. W porównaniu ze sprzedażą poprzedniej wersji MacBooka Air, wzrost zainteresowania tym produktem wyniósł aż 400 proc.

W nowych komputerach znalazło się miejsce dla dwóch portów USB 2.0, Mini Display Port, a w modelu 13-calowym montowany jest również czytnik kart pamięci SD. Oba modele wyposażono w szybkie i energooszczędne dyski półprzewodnikowe SSD o pojemności od 64 GB do 256 GB oraz procesory pracujące z częstotliwościami od 1,4 GHz i 1,6 GHz (MBA 11,6”) do 1,86 GHz i 2,13 GHz (MBA 13”). Ekrany nowych MacBooków Air wyświetlają obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (MBA 11,6”) oraz 1440 x 900 pikseli (MBA 13”). Wszystkie modele standardowo korzystają z sieci bezprzewodowej i Bluetooth oraz wyposażone są w kamerę FaceTime, głośnik stereo i wbudowany mikrofon.

MacBook Air wyróżnia się pełnowymiarowymi klawiaturami oraz dużymi multidotykowymi panelami, pozwalającymi na wygodną pracę i obsługę aplikacji. Na uwagę zasługuje także oszczędne gospodarowanie energią – mniejszy MBA może pracować w bezprzewodowej sieci do 5 godzin, zaś większy MBA nawet nieprzerwanie do 7 godzin. W trybie czuwania komputery mogą pozostawać nawet do 30 dni. Zagraniczne serwisy podają jednak, iż w testach najnowszego MacBooka Air okazało się, że zainstalowanie i aktywne używanie technologii Flash może skrócić czas pracy na baterii nawet o 2 godziny.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto