A A A

ZenBeam E1 - miniprojektor Asusa

8 czerwca 2016, 13:20
Czy mały projektor zastąpi telewizor? Asus twierdzi, że jest to możliwe - wszystko za sprawą ZenBeam E1 zdolnego wyświetlać obraz w formacie telewizyjnym o przekątnej do 120 cali
ZenBeam E1 - miniprojektor Asusa

ZenBeam E1 podsiada zintegrowane wejście HDMI/MHL i został zaprojektowany tak, aby zagwarantować pełną kompatybilność z szerokim wachlarzem urządzeń, takich jak komputery, urządzenia typu smart, konsole dla graczy i urządzenia do streamingu multimediów. Wbudowana bateria o pojemności 6000 mAh zapewnia wyświetlanie obrazu nawet przez 5 godzin, a także może pełnić funkcję przenośnej ładowarki dla urządzeń mobilnych.

Zgodnie z przewidywaniami rynek mini-projektorów będzie się stale rozwijał, między innymi ze względu na ich kompatybilność z telefonami komórkowymi oraz tabletami. Jak wynika z danych firmy BCN, która zajmuje się badaniem rynku technologii informacyjnych, w 2015 roku marka ASUS była najlepszym producentem przenośnych projektorów o wadze poniżej 1kg na rynku japońskim. Z kolei według badań rynku detalicznego dotyczących projektorów przeprowadzonych przez PMA Research, projektor ASUS S1 znajdował się nieprzerwanie w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się mini-projektorów w Ameryce Północnej zarówno w 2015, jak i w pierwszym kwartale 2016 roku.

ZenBeam E1 waży jedynie 307g i posiada kompaktowe rozmiary - zaledwie 110 x 83 x 29 mm. ZenBeam E1 jest wyposażony w jasne źródło światła Eco-LED o mocy 150 lumenów i żywotności rzędu 30 tys. godzin, co pozwala znacznie obniżyć koszty konserwacji i serwisu. Eco-LED wymaga minimum czasu na rozgrzanie się lub schłodzenie, dzięki czemu można natychmiast uruchomić lub wyłączyć projektor. ZenBeam E1 zapewnia 100 proc. pokrycia przestrzeni barw NTSC i korzysta z technologii DLP IntelliBright, która w inteligentny sposób potrafi wzmocnić o nawet 30% jasność i kontrast obrazu, zachowując przy tym do 50 proc. niższe zużycie energii.

ZenBeam E1 oferuje natywną rozdzielczość WVGA (854 x 480) i pozwala wyświetlać pliki wideo FullHD 1080p. Soczewki o krótkim rzucie mogą wyświetlić obraz o przekątnej od 15 do 120 cali nawet z małej odległości, dzięki czemu projektor świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i w przestrzeni zewnętrznej.

Wejścia HDMI są w pełni kompatybilne z komputerami stacjonarnymi, notebookami, konsolami dla graczy, narzędziami do streamingu multimediów, miniaturowymi komputerami (compute sticks) jak ASUS Chromebit lub ASUS VivoStick oraz z urządzeniami mobilnymi wspierającymi standard MHL. Baterię urządzeń MHL ZenBeam E1 potrafi ładować nawet w trakcie wyświetlania obrazu.

Wyświetlanie bez użycia kabli, automatyczna korekcja zniekształcenia trapezowego i niezrównana jakość dźwięku

ZenBeam E1 posiada wbudowany akumulator o pojemności 6000 mAh zapewniający do pięciu godzin pracy na baterii. Służy również jako power bank, do ładowania urządzeń mobilnych.

Dla wygody użytkownika ZenBeam E1 wyposażono w funkcję automatycznej korekcji zniekształcenia trapezowego; wykrywa ona ułożenie projektora i poprawia wyświetlany pod nieodpowiednim kątem obraz.

ZenBeam E1 będzie dostępny w drugiej połowie czerwca bieżącego roku w sugerowanej cenie detalicznej 1399 złotych

ASUS ZenBeam E1

Technologia wyświetlacza

0.2in DLP®

Źródło światła

R/G/B LED o żywotności 30 tys. godzin

Natywna rozdzielczość

WVGA 854 x 480

Jasność (maks.)

150 lumenów

Kontrast

3500:1 DCR

Nasycenie kolorów

16,7 miliona kolorów

Proporcje rzutu (przy 16:9)

1.4:1 (przekątna 32 cale przy 1m)

Odległość wyświetlania/ Rozmiar obrazu

obrazy o przekątnej 0,5 - 3,7m / 15 - 120 cali

Przesunięcie projektora

100%

Przybliżanie

Stałe

Tryby wyświetlania

6 trybów (Prezentacja/ Standard / Kino /Eco/ Latarka / SOS)

Format obrazu

Auto / 16:9 / 4:3

Automatyczna korekcja trapezu

Tak, ±40°

Łącza/Wejścia

HDMI/ MHL. Wejście słuchawkowe, port USB typu A (wykorzystywany do ładowania)

Wbudowany głośnik

2W głośniki z technologią ASUS SonicMaster

Zużycie energii

<24W

Akumulator

6000mAh (5V @ 1A)

Rozmiar

110 x 83 x 29mm

Waga

307g

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto