A A A

Zewnętrzna karta dźwiękowa w barwach moro

4 grudnia 2013, 13:50
Zewnętrzna karta dźwiękowa w barwach moro

ASUS zaprezentował zasilaną z USB, zewnętrzną kartę dźwiękową Xonar U7 Echelon Edition. Urządzenie zostało wyposażone w całą gamę funkcji dla graczy w tym Sonic Radar oraz Sonic Studio Pro.

Technologia Sonic Radar zwiększa przewagę w grze

Współczesne gry to już nie tylko sama grafika – gracze wymagają pełnej integracji z wirtualnym światem. Chcą korzystać z lepszego obrazu i dźwięku, co ma przekładać się na zwycięstwo. Xonar U7 Echelon Edition wyposażono w funkcję Sonic Radar. Jest to technologia wizualizacji dźwięku, które daje dodatkową przewagę w grach FPS. Na ekranie monitora pojawia się specjalna nakładka pokazująca skąd słychać np. kroki wroga lub strzały.

Możliwe jest włączenie kilku radarów, aby zwizualizować i wzmocnić konkretne dźwięki. Pomaga to graczom w precyzyjnym lokalizowaniu przeciwników nawet jeśli dany element nie znajduje się w polu widzenia. Wygląd i umiejscowienie Sonic Radar można dostosowywać do różnych gier i stylów.

Pełna kontrola dźwięku z Sonic Studio Pro

ASUS Xonar U7 Echelon Edition wyposażono w najnowszy pakiet oprogramowania Sonic Studio Pro. Daje ono pełną kontrolę nad każdym aspektem dźwięku – od equalizera (EQ) po równoważenie brzmienia 7.1-kanałowych głośników. Intuicyjny interfejs z fabrycznie utworzonymi profilami ustawień może zostać dopasowany do różnych środowisk dźwiękowych, a ustawienia Dolby Home Theater 4 pozwalają na konwertowanie dźwięku stereofonicznego do 5.1- lub 7.1-kanałowego dźwięku surround.

W funkcji Sonic Studio Pro zastosowano technologię redukcji szumów Perfect Voice. W przeciwieństwie do innych tego typu technologii, które opierają się na odwracaniu faz, Perfect Voice wykorzystuje zaawansowane algorytmy oddzielające dźwięki otoczenia od głosu. Pozwala to na uzyskanie krystalicznie czystej komunikacji w grach, nawet w głośnym otoczeniu, np. podczas LAN party. Osobna kontrola głośności słuchawek i mikrofonu ułatwia dostosowywanie poziomu dźwięku podczas gry, bez konieczności otwierania menu i panelu ustawień gry.

Wysoka jakość dźwięku

ASUS Xonar U7 Echelon Edition zapewnia brzmienie w jakości 24-bit/192KHz, stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 114dB, obsługę zestawu głośnikowego 7.1., a wszystko to w kompaktowym i lekkim urządzeniu. Karta zasilana jest z USB i nie wymaga zewnętrznego zasilacza, dzięki czemu urządzenie jest łatwe w transporcie, a wbudowany wzmacniacz słuchawkowy sprawia, że gracze mogą w pełni zanurzyć się w świecie gry. ASUS Xonar U7 Echelon Edition jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w torbie wraz z laptopem, zapewniając przy tym wysoką jakość dźwięku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto