A A A

Zmiany w procesie aktualizacji do Windows 10

29 czerwca 2016, 09:45
Microsoft postanowił zmienić planszę informującą o aktualizacji do Windows 10. Kolejna iteracja pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Co zadecydowało o wprowadzeniu modyfikacji?
Zmiany w procesie aktualizacji do Windows 10

Kontrowersje związane z procesem darmowej aktualizacji z Windows 7 i Windows 8 do Windows 10 zaczęły się w momencie zmodyfikowania samej planszy informującej o aktualizacji. Co zmieniono? Okienko informujące o aktualizacji ma przycisk "X" - zatem, jeśli ktoś chciał anulować ten proces, najeżdżał na przycisk "X" i klikał. W pewnym momencie ta operacja zaczęła prowadzić do akceptacji całej operacji.

System informacji uruchomieniu/odrzuceniu aktualizacji przestał być jasny. To między innymi właśnie dlatego Microsoft wypłacił 10 tysięcy dolarów mieszkance Kalifornii, za zainstalowanie nowej wersji systemu Windows bez jej zgody - wszystko po to, aby uniknąć procesu.

W tym tygodniu plansza zostanie zmodyfikowana - tak, aby bez większych problemów można było odrzucić lub zatwierdzić aktualizację.

Proces darmowej aktualizacji trwa do 29 lipca tego roku.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto