A A A

Zmiany w sekcji Stories na Instagramie

27 września 2019, 14:40
Nieupoważnionym wstęp wzbroniony! Czyli jak Instagram rozszerza możliwość ukrywania relacji przed niepożądanymi odbiorcami.
Zmiany w sekcji Stories na Instagramie

Technologiczna blogerka Jane Manchun Wong po raz kolejny odkryła zmiany w kodzie aplikacji Instagram.

Tym razem ta popularna platforma społecznościowa na warsztat wzięła dział Stories. W kodzie źródłowym apki widoczne są zmiany umożliwiające określenie przez właściciela profilu, kto może mieć wgląd do publikowanych przez niego „historii” bądź jej poszczególnych elementów. W przypadku kont publicznych sekcję tę standardowo widzi każdy odwiedzający dany profil użytkownik. Do tej pory można było albo ukryć całą relację przed wybranymi użytkownikami na stałe, albo każdorazowo zmieniać opcję „ukryj przed”.

Gdy Instagram zdecyduje się wprowadzić zmiany, o których wspomina Jane Wong, użytkownicy będą mogli dokonywać szybkiej selekcji osób godnych wejścia w ich instagramowe życie. Docelowych widzów relacji (a raczej osób pozbawionych możliwości śledzenia naszych historii) będzie bowiem można wybierać już podczas dodawania pojedynczego filmu lub zdjęcia do tej zakładki. Nowa opcja pojawi się za każdym razem w chwili udostępniania nowej historii tuż obok zdjęcia profilowego właściciela konta. Osoby, przed którymi relacja lub jej elementy mają zostać ukryte, będzie można wybrać poprzez przeglądanie listy obserwujących lub wpisanie w wyszukiwarce nazwy użytkownika. Czyli tak samo jak w przypadku ogólnych ustawień prywatności.

Na razie nie wiadomo, czy rozszerzenie kryje w sobie dodatkowe opcje. Nie jest też znana data wprowadzenia aktualizacji.

fot. Jane Manchuj Wong (Twitter)

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto