A A A

Znikający list

8 lipca 2008, 13:45
Znikający list
Dzięki nowej internetowej usłudze funkcjonującej w serwisie Privnote możliwe jest przesyłanie prywatnych informacji innym użytkownikom w taki sposób, by wysłana wiadomość uległa samozniszczeniu natychmiast po przeczytaniu. Taki styl komunikacji, znany dotychczas z filmów szpiegowskich, jest dostępny dla każdego.

Wystarczy odwiedzić główną stronę serwisu, a następnie wpisać wiadomość w specjalnej ramce. Warte podkreślenia jest to, że cała komunikacja z serwisem Privnote jest szyfrowana. Po napisaniu wiadomości użytkownik klika przycisk Post It! (z ang. wyślij to!), w wyniku czego otrzymuje wygenerowany unikatowy odsyłacz do tymczasowej podstrony w serwisie Privnote. Ten odsyłacz należy przesłać dowolną drogą: e-mailem, komunikatorem itp. – osobie, do której wiadomość jest adresowana. Gdy odbiorca kliknie otrzymany link, zobaczy – na zaszyfrowanej stronie internetowej – tajną wiadomość, a link przestanie już działać (powtórne kliknięcie nie otworzy już wiadomości).

Opcjonalnie, przed wysłaniem wiadomości możliwe jest zaznaczenie pola wyboru, aktywującego potwierdzenie przeczytania jednorazowej wiadomości. Trzeba tylko podać swój adres e-mail, na który nadejdzie informacja o dokładnym czasie przeczytania przesłanej informacji i adresie IP komputera, na którym ją przeczytano.

Źródło: Switched


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto