A A A

iPhone 3G już blisko?

11 lutego 2008, 11:32
iPhone 3G już blisko?

Internetowe wydanie magazynu Forbes spekuluje na temat wydania nowej wersji iPhone'a, która miałaby działać w technologii 3G.

Zmian w sprzedaży i w modelach jednego z najlepszych produktów firmy Apple, czyli iPhone, było już wiele. Już dwa miesiące po rozpoczęciu sprzedaży firma drastycznie, o 200 dol., obniżyła ceny iPhone'ów, co wywołało duże protesty niezadowolonych konsumentów, którzy wcześniej kupili produkt, płacąc wyższą cenę. Apple udało się załagodzić konflikt, proponując użytkownikom bony na zakup nowego sprzętu w sklepach iStore. Kolejna zmiana miała miejsce przed kilkoma dniami, kiedy to do sprzedaży wprowadzono nowy model telefonu z 16 GB pamięci (dostępny za dopłatą jedynie 1/4 ceny dotychczasowego iPhone'a).

Jak jednak podaje portal forbes.com, to nie koniec zmian. W listopadzie 2007 roku szef AT&T, jedynego operatora telekomunikacyjnego, z którym Apple współpracuje w Stanach Zjednoczonych, zapowiedział, że niedługo w sprzedaży w ich salonach znajdzie się iPhone w pełni obsługujący technologię 3G. Tymczasem obecny na rynku iPhone obsługuje technologię EDGE, co oznacza, że może pobierać dane z prędkością od 75 do 100 kilobitów na sekundę, a w sieci HSDPA zbudowanej przez AT&T internauci mają do dyspozycji prędkości rzędu 1 Mb/s. Do tych danych warto także dołączyć informację o tym, że Broadcom, dostawca chipów do iPhone'a, w poprzednim roku opracował nowy produkt BCM21551 wykorzystujący podobną ilość energii, a dodatkowo w pełni obsługujący sieci 3G. Jak widać, technologia nie jest już przeszkodą. Tak więc z finansowego punktu widzenia Apple prawdopodobnie niedługo wprowadzi na rynek kolejny model iPhone'a, dzięki temu zyska wielu nowych odbiorców.

Komentarz: Podobno podczas prezentacji iPhone'a Steve Jobs czuł się sfrustrowany, gdy pokazywał, jak jego nowy telefon obsługuje wyświetlanie stron. Na załadowanie strony NYTimes musiał czekać długą chwilę (niektórzy z nas pamiętają przecież prędkości modemowe). A podobno gdy Jobs jest sfrustrowany, to sprawy w jego firmie nabierają innego tempa i zwrotu.

źródło: Forbes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto