A A A

inkBOOK Onyx - e-book z Wrocławia

10 września 2015, 10:30
inkBOOK Onyx to czytnik e-booków wrocławskiej firmy Arta Tech, oferujący podświetlany ekran E Ink Carta, znany choćby z Kindle PaperWhite 2. Producent ostatnio zapowiedział jego tańszą wersję, Classic.
inkBOOK Onyx  - e-book z Wrocławia

Pierwszy inkBOOK pojawił się w na rynku na przełomie czerwca i lipca, ale głośno o urządzeniu zrobiło się w sierpniu, gdy trafił do oferty księgarni Legimi.com. To w tej chwili to jedyny czytnik, który kupimy w Polsce w abonamencie, a więc bez wykładania na stół pełnych kosztów urządzenia. Rynkowa cena urządzenia to od 540 do 590 złotych. Niektóre markety oferują do niego dodatkowo kupon na e-booki.

inkBOOK Onyx wyposażony został w 6-calowy ekran E Ink Carta z podświetleniem, dobrze znany użytkownikom popularnego Kindle PaperWhite 2. Czytnik odtwarza większość popularnych formatów e-booków, w tym: PDF, EPUB oraz MOBI. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor. inkBOOK Onyx wyposażony został w gniazdo kart microSD oraz łączność bezprzewodową. Pracuje pod kontrolą systemu Android 4.2 z nakładką oraz pakietem aplikacji przydatnych dla czytelników.

Producent zapowiedział na swojej stronie, że wkrótce na rynku zadebiutuje kolejny model z serii inkBOOK, oznaczony jako Classic. Według wstępnych informacji będzie to urządzenie tańsze, o prostszej konstrukcji i dedykowane dla mniej wymagających użytkowników. Nie wiadomo czy Arta Tech zdecyduje się na zastosowanie podświetlanego ekranu dotykowego. Budżetowy inkBOOK Classic, może być odpowiedzią polskiego producenta na czytniki Amazon Kindle Classic, kosztujące ok. 300 złotych. Do sprzedaży powinien trafić jesienią.

Warto dodać, że Arta Tech stworzył markę inkBOOK w odpowiedzi na zakończenie współpracy z chińską firmą ONYX International. Możemy o tym przeczytać na oficjalnej stronie Arta Tech. Wcześniej polska firma była dystrybutorem czytników spod znaku ONYX BOOX. Od kilku miesięcy promuje swoje własne produkty.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto