A A A

"USA wypowiada wojnę Iranowi"

11 lipca 2008, 06:55
"USA wypowiada wojnę Iranowi"

"USA wypowiada wojnę Iranowi" oraz "Początek Trzeciej Wojny Światowej" (w oryginale "USA declares war on Iran" i "The beginning of World War III") to tematy e-maili, jakie od trzech dni trafiają do internautów z całego świata. Mają one nakłonić adresatów do kliknięcia na załączony plik ran_occupation.exe, który rzekomo zawiera film z kilku pierwszych minut trwania nowego konfliktu. W rzeczywistości w pliku znajduje się trojan Strom worm, który instaluje się w systemie ofiary i rozpoczyna pobieranie kolejnych pików – m.in. Trojan.Abwiz.F i W32.Mixor.Q@mm.

To nie pierwszy przypadek, gdy do rozprzestrzeniania Storm worm używane są proste, socjotechniczne chwyty. Gdy 19 stycznia 2007 roku trojan po raz pierwszy pojawił się w internecie, rozsyłano go w e-mailach zatytułowanych "230 zabitych podczas burzy w Europie". Wówczas przez trzy dni przeprowadzono sześć fal ataków, a Storm worm odpowiedzialny był za 8 proc. wszystkich infekcji komputerów na świecie.

Źródło: McAfee Avert Labs


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto