Druga młodość Androida
Większość smartfonów z Androidem nie otrzymała aktualizacji do 4. wersji systemu. Jednak niektóre funkcje nowego OS-u można uruchomić w smartfonach ze starszymi wersjami Androida.
Kontrola transmisji danych
Dzięki aplikacji unikniesz wysokich rachunków za transmisję danych i ustalisz dzienny lub miesięczny limit pobranych i wysłanych megabajtów.
Krok 1
Ze sklepu z aplikacjami Google Play pobierz program 3G Watchdog (w wersji darmowej) i uruchom go. W oknie, które się pojawi, wybierz Next. Przewiń ekran do sekcji Misc i w polu Language zmień język na polski. Wyłącz i uruchom aplikację ponownie. Teraz możesz ustawić swój plan taryfowy. W polu Limit wpisz ilość danych, którymi dysponujesz – rozwiń listę GB, aby zmienić jednostkę. W polu na wpisz okres, w którym chcesz wykorzystać pakiet danych – rozwiń listę Miesiące, aby zmienić jednostkę.
Krok 2
Przewiń okno programu w dół do sekcji Ostrzeżenia. W polu Ostrzeż mnie po wpisz procent danych, po którego wykorzystaniu telefon powiadomi cię alarmem. Zaznacz pole Wibracje, jeśli alarm ma użyć wibracji.
Krok 3
Watchdog może automatycznie wyłączyć transmisję danych w sieci 3G w momencie wykorzystania ustalonego limitu danych. Zaznacz pole Automatycznie wyłączaj 3G oraz opcję Via 3G Watchdog. W wersjach systemu starszych niż 2.3 będzie konieczne zainstalowanie dodatkowej aplikacji – APN Droid lub JuiceDefender. W polu po przekroczeniu wpisz procent danych, po którego wykorzystaniu telefon automatycznie wyłączy transmisję danych 3G.
Krok 4
Przejdź do sekcji Odświeżanie i wybierz, jak często Watchdog ma sprawdzać aktualny poziom wykorzystania danych. Ustal wartość w polu minutę – im częstsza kontrola, tym większe zużycie baterii. Kliknij OK.
Krok 5
W oknie głównym programu możesz w każdej chwili sprawdzić procent wykorzystania limitu danych. Podobne informacje znajdziesz na pasku powiadomień na pulpicie.
Odmieniony interfejs
Za pomocą aplikacji możesz w smartfonie z Androidem 2 uzyskać interfejs o wyglądzie najnowszej wersji systemu.
Krok 1
Ze sklepu Google Play pobierz i uruchom Go launcher EX (polski). W tej chwili interfejs twojego smartfonu został zmodyfikowany do domyślnego wyglądu programu Go launcher EX – to jeszcze nie jest interfejs Androida 4.
Krok 2
Ponownie otwórz sklep Play i pobierz oraz uruchom aplikację o nazwie Ice Cream Sandwich (theme). W oknie, które się pojawi, wybierz apply theme.
Krok 3
Program zamieni wygląd pulpitu, menu aplikacji, a także tapetę. Możesz szybko przełączać wygląd interfejsu między domyślnym a zmodyfikowanym, wciskając klawisz Home oraz wybierając GO Launcher lub Strona główna.
Wygodniejsza praca z tekstem
Program instaluje w smartfonie klawiaturę ekranową niemal identyczną z dostępną w smartfonach z Androidem 4. Ma wygodne skróty, ikonę aktywującą dyktowanie tekstu, rozbudowane opcje autokorekty i domyślnie włączone potwierdzanie wibracją. Aktualnie nie ma polskiego słownika, ale domyślnie obsługuje polskie znaki.
Krok 1
Zainstaluj aplikację ze sklepu Google Play. Przejdź do ekranu ustawień smartfonu i otwórz menu Język i klawiatura. Następnie w sekcji Ustawienia klawiatury zaznacz pole obok Ice Cream Sandwich key, wybierz OK.
Krok 2
Otwórz menu Ice Cream Sandwich i znajdź opcję Języki wprowadzania. Na liście zaznacz Polski. Zaznacz też opcje Wibracja przy naciśnięciu oraz Dźwięk przy naciśnięciu. Przewiń okno w dół, a znajdziesz opcje dotyczące autokorekty.
Krok 3
Przejdź do dowolnej aplikacji, która korzysta z klawiatury, np. klienta poczty. Uruchom opcję wpisywania tekstu w kliencie poczty przez utworzenie nowego e-maila. Przytrzymaj palcem punkt w polu wprowadzania tekstu – w menu, które się teraz wyświetli, wybierz Metoda wprowadzania i zaznacz pole obok: Ice Cream Sandwich keyboard free. Standardowa klawiatura systemu Android zostanie zastąpiona przez klawiaturę Ice Cream Sandwich Keyboard.