A A A

AirDroid - zdalne zarządzanie smartfonem

PC Format 07/2015
Jeśli ty i twój smartfon jesteście nierozłączni, możesz ułatwić sobie korzystanie z urządzenia, gdy telefon znajduje się poza zasięgiem ręki, bo np. jest podłączony do ładowarki. Służy do tego usługa AirDroid. Maciek Płochocki

AirDroid to interfejs, który służy do zarządzania zasobami i niektórymi funkcjami smartfonu bez dotykania urządzenia. Działa w chmurze, tzn. na urządzeniu mobilnym instalujesz klienta usługi, a następnie łączysz się z nim w obrębie Wi-Fi lub przez internet za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji do zarządzania zainstalowanej na komputerze. Funkcjonalność AirDroida jest spora, choć część funkcji działa dopiero po wykupieniu wersji Premium. Na ekranie komputera będą wyświetlane wszystkie powiadomienia, które otrzymasz na smartfonie. Jeśli będą to nowe wiadomości, możesz szybko na nie odpisać, uzywając klawiatury komputera. Po zakończeniu edycji zostaną wysłane, za pośrednictwem telefonu, do odbiorcy. Ponieważ AirDroid zapewnia dostęp do twojej książki kontaktów w smartfonie, możesz swobodnie wysyłać widomości do wszystkich znajomych, a nawet inicjować połączenia. Niestety do samych rozmów potrzebny jest już smartfon – AirDroid nie potrafi wykorzystać do tego mikrofonu i głośników komputera. Za pomocą AirDroida będziesz mógł też zarządzać plikami zgromadzonymi w pamięci smartfonu i uruchamiać je na ekranie komputera.

Rozpoczęcie pracy w usłudze AirDroid

Pokażemy, jak założyć konto w usłudze oraz skonfigurować najważniejsze funkcje.


W przeglądarce na komputerze otwórz stronę http://web.airdroid.com i wybierz opcję Załóż konto. W oknie Create Account wprowadź potrzebne dane i kliknij Sing up. Zostaniesz zalogowany na nowym koncie.


Na stronie, która się wczyta, kliknij DOWNLOAD, aby pobrać na komputer klienta usługi (nie jest to konieczne do działania AirDroida). Jeśli chcesz korzystać z aplikacji po jej zainstalowaniu, wpisz dane logowania w oknie powitalnym programu, zaznacz pole Stay singed in i kliknij Sign in.


Teraz zainstaluj klienta usługi w smartfonie. Ze Sklepu Play pobierz AirDroid. Po uruchomieniu programu wybierz ZALOGUJ SIĘ LUB ZAREJESTRUJ, wpisz potrzebne dane i kliknij ZALOGUJ SIĘ. Telefon połączy się z usługą, np.:


Program poprosi o włączenie funkcji wysyłania powiadomień do usługi AirDroid. Zgódź się, klikając przycisk Włącz. Następnie kliknij OK. Przełącznik obok funkcji powinien być aktywny. Przejdź do poprzedniego ekranu, po czym kliknij Utwórz powiadomienie testowe. Jeśli funkcja działa poprawnie, na ekranie komputera zobaczysz powiadomienie.Aby zarządzać telefonem za pomocą interfejsu WWW, otwórz przeglądarkę internetową na komputerze i wpisz adres http://web.airdroid.com. Alternatywnie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę AirDroid w menu podręcznym pulpitu i wybrać AirDroid Web.


W oknie logowania wpisz potrzebne dane i kliknij Zaloguj się. W oknie, które się wyświetli, kliknij ikonę z symbolem ludzika, a następnie przejdź do zakładki General. Z listy Languages wybierz Polski i kliknij Save. Potwierdź zmiany, klikając OK, by zrestartować interfejs AirDroid – tym razem już w języku polskim.


Na koniec zmień nazwę swojego smartfonu wyświetlaną w usłudze, aby była lepiej rozpoznawalna. Ponownie kliknij ikonkę z symbolem ludzika, przejdź do zakładki Urządzenia i najedź kursorem myszy na dotychczasową nazwę twojego urządzenia. Kliknij ikonę edycji, która się pojawi. Wprowadź nową nazwę, np. Mój smartfon, i kliknij w innym miejscu na ekranie, aby zakończyć edycję.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto