A A A

600 000 bezpłatnych hotspotów w UPC Wi-Free

2 lipca 2014, 12:40
UPC Polska poszerza liczbę bezpłatnych hotspotów UPC Wi-Free do 600 000. Dzięki temu wszyscy klienci internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s mogą korzystać ze stale rozwijanej usługi UPC Wi-Free, oferowanej na obszarze sieci UPC.
 600 000 bezpłatnych hotspotów w UPC Wi-Free

W ofercie dostępne są już takie usługi jak UPC Phone, czy UPC TV. W tym roku operator wprowadził Horizon TV, która umożliwia oglądanie na smartfonie, tablecie i komputerze aż do 100 kanałów telewizyjnych, m.in. TVP1 i TVP2, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, BBC Lifestyle, BBC Entertainment, Eurosport, Eurosport 2, czy Discovery Channel. Horizon TV to ponadto kilkaset filmów i programów na żądanie, funkcja zdalnego nagrywania i przypomnienia, przewodnik TV oraz wyszukiwarka filmów i seriali.

Teraz UPC rozwija usługę UPC Wi-Free pozwalającą uzyskać dostęp do Internetu UPC. Tym samym liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła do 600 000, a korzystanie z niej jest możliwe wszędzie tam, gdzie są dostępne usługi UPC. W przyszłości z usługi będzie można skorzystać również w wybranych krajach Europy.

Jak korzystać?

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free należy użyć loginu do systemu Moje UPC, a jako hasło wpisać numer PESEL klienta lub indywidualne hasło zdefiniowane w systemie Moje UPC. UPC rekomenduje zmianę hasła dostępu do sieci Wi-Free w systemie Moje UPC.

Sieć Wi-Free udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Bezpieczeństwo

Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Rincewind
Rincewind
2 lipca 2014, 13:21
Z tego co pamiętam goście mają osobne IP, więc raczej mało prawdopodobne by właściciel routera miał problemy.
Danti93
Danti93
2 lipca 2014, 13:01
A mnie to ciekawi kto prawnie odpowie za łamanie prawa na takich hotspotach. Bo podejrzewam że pozew dostanie właściciel routera.
Rincewind
Rincewind
2 lipca 2014, 12:55
Nie oferują tylu hotspotów. Uruchomili usługę na routerach klientów która udostępnia sieć klienta innym za darmo. Jest to jednak do wyłączenia. 600 000 to liczba osób którym włączono za plecami daną usługą. Dalej - wykorzystanie w ten sposób modemu zwiększy pobór mocy a także może obniżyć prędkość samego połączenia. O bezpieczeństwie nie będę wspominał. Na niezaktualizowanych routerach (ile osób pamięta o tym?) istniała możliwość odcinania od sieci ludzi korzystających z tej funkcji. W drugą stronę też to działa. Tak więc w skrócie typowo marketingowe gadanie z którego nic pozytywnego nie wynika.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto