A A A

Cardea Liquid M.2 - SSD chłodzony cieczą

27 lipca 2019, 10:10
TeamGroup zaprezentowała dysk Cardea Liquid M.2, pierwszy na świecie SSD chłodzony cieczą.
 Cardea Liquid M.2 - SSD chłodzony cieczą

Firma TeamGroup stworzyła pierwszy na świecie dysk SSD M.2 chłodzony cieczą. Pozwala to obniżyć temperaturę pamięci masowej aż o 10 stopni. Sprzęt o wymiarach 83,9 x 14,1 mm zalecany jest raczej do komputerów stacjonarnych. Największą wadą konstrukcji jest niestety bazowanie na interfejsie PCIe 3.0 x4. Obecnie SSD coraz powszechniej korzysta już z pozwalającego uzyskać większe transfery standardu 4.0.

To jednak konstrukcja, która może w przyszłości przyczynić się do przyspieszenia pracy dysków SSD. Chłodzenie jest samoczynne – ciepło przenosi się na aluminiowy radiator dzięki silikonowym podkładkom. Cyrkulujące w środku chłodziwo można wymienić po odkręceniu śruby na obudowie dysku.

Maksymalny odczyt i zapis danych wynosi odpowiednio 3400/3000 MB/s. Nośnik oferowany jest w wariantach: 256, 512 i 1 TB. Jest objęty 3 letnią gwarancją producenta. Firma nie ujawniła jeszcze cen SSD-ka.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto