A A A

Rekord świata w binge-watching - 94 godziny

26 czerwca 2016, 11:30
Pobito rekord świata w binge-watching, czyli oglądaniu seriali i filmów praktycznie non stop, bez przerw.
 Rekord świata w binge-watching - 94 godziny

Jeszcze niedawno wielbiciele seriali musieli oczekiwać cały tydzień na kolejny odcinek ulubionej produkcji, a także zaplanować swój dzień tak, aby o konkretnej godzinie usiąść na kanapie przed telewizorem. Potem przyszła moda na nagrywanie odcinków seriali, by później odtworzyć je w dogodnym czasie. Dzięki powszechności Internetu i telewizorom Smart, wiele najlepszych programów można obejrzeć przez internet, na dużym ekranie.

Termin binge-watching pojawił się wraz ze zmianą zachowań wielbicieli seriali, którzy potrafią nieraz obejrzeć cały sezon na raz. Oznacza on oglądanie kilku odcinków programu z rzędu. Początek tego zjawiska miał związek z rozwojem serwisów VOD, a szczególnie platformy Netflix, która od razu udostępniała pełne sezony serialu" House of Cards". Większość ludzi traktuje binge-watching jako sposób na wypełnienie wolnego czasu lub relaks po całym dniu czy tygodniu pracy. Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższy maraton telewizyjny" padł w 2016 roku i wynosi 94 godziny.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto