A A A

Xbox One - wsteczna kompatybilność od 12 listopada

27 października 2015, 15:30
Microsoft poinformował o dacie wprowadzenia aktualizacji oprogramowania konsoli Xbox One oraz funkcji wstecznej kompatybilności - Xbox One dostanie te funkcjonalności 12 listopada 2015 roku.
 Xbox One - wsteczna kompatybilność od 12 listopada

W trakcie transmisji z odbywających się w nocy obchodów premiery gry Halo 5: Guardians, Phil Spencer, dyrektor marki Xbox w Microsoft, zapowiedział udostępnienie nowych funkcji konsoli Xbox One oraz wstecznej kompatybilności z grami Xbox 360 na konsoli Xbox One, na 12 listopada 2015, dla wszystkich posiadaczy konsol. Od 12 listopada, aktualizacja będzie udostępniania użytkownikom na całym świecie, wprowadzając jednocześnie nowe menu, funkcje społecznościowe na konsoli oraz wsteczną kompatybilność gier.

Dzięki wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One można grać w coraz większą liczbę gier na Xbox 360. W momencie oficjalnego startu usługi w katalogu dostępnych będzie ponad 100 tytułów, a z każdym miesiącem dodawane będą kolejne. Cyfrowe kafelki automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli Xbox One w sekcji „Gotowe do instalacji". W przypadku gier odtwarzanych z płyty, które należą do katalogu gier we wstecznej kompatybliności, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć pobieranie gry na dysk twardy. Po zakończeniu pobierania płyta będzie musiała znajdować się w konsoli, aby można było grać w daną grę.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto