A A A

20 lat od premiery procesora Pentium i 20 lat Intela w Polsce

10 grudnia 2013, 11:36
20 lat od premiery procesora Pentium i 20 lat Intela w Polsce
To już 20 lat od premiery procesora Pentium marki Intel. To także 20 lat od początku rozpoczęcia działalności przez Intel Polska.

"Intel otwiera nowy rozdział w historii komputerów, prezentując linię procesorów o nazwie Pentium. Przynoszą one szereg innowacyjnych rozwiązań oraz usprawnień i zapewniają niemal dwukrotnie większą wydajność od układów 486. Częstotliwość taktowania 60 lub 66 MHz zapewnia najwyższą wydajność w grach i zastosowaniach biurowych. Wśród nowości znalazły się także wsparcie dla maszyn wieloprocesorowych, jednostka branch prediction do przewidywania skoków, dodatkowe 4 linie adresowe, przeprojektowany koprocesor i wiele innych" - Tak mogłaby wyglądać informacja prasowa wysłana przez Intela do polskich dziennikarzy 20 lat temu. To właśnie wtedy firma Intel oficjalnie otworzyła swój oddział w naszym kraju, zapoczątkowując historię Intel Technology Poland.

Przez 20 lat działalności udało nam się zbudować jedną z największych firm technologicznych w kraju, rozwijając rynek w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku, a od 1999 już oficjalnie pod nazwą Intel Technology Poland prowadzimy w Polsce rozległe działania badawczo-rozwojowe, które w Gdańsku zatrudnia już ponad 1000 specjalistów. Przez te lata byliśmy w forpoczcie zmian technologicznych, współtworząc i upowszechniając wiele rewolucyjnych technologii: Internet, Wi-Fi czy Centrino” – powiedział Tomasz Klekowski, dyrektor Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

"W ciągu 20 lat działalności Intela w Polsce komputery zagościły w większości polskich domów, a obecnie prawie każdy z nas korzysta już z jednego lub kilku urządzeń komputerowych. Teraz, dzięki nowym produktom i technologiom, które wprowadzane są na rynek: Ultrabookom, urządzeniom 2 w 1, tabletom i smartfonom, wierząc we własne możliwości z optymizmem patrzymy w przyszłość" - dodał Klekowski.

Najważniejsze informacje o procesorze Intel Pentium:

• Częstotliwość taktowania do 66 MHz zapewnia niedoścignioną wydajność
• Architektura superskalarna pozwala nowym procesorom Pentium wykonywać więcej niż jedną instrukcję w czasie pojedynczego cyklu
• Przeprojektowany koprocesor do 6 razy wydajniejszy niż w procesorze i486

Kto z Was miał ten procesor? Kto chciał go mieć? A kogo jeszcze nie było na świecie:)?

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
offline
12 grudnia 2013, 20:17
Najbardziej cieszy mnie postęp Intela. Cieszy mnie też, że mają konkurencję AMD która ucina im kawałek tortu jeśli chodzi o zyski ale też Intel nie ma aż takiego monopolizmu; który zazwyczaj zawyża ceny do absurdalnych poziomów jak i nie rozwija się. Ale tych miejsc pracy w Gdańsku mogłoby być zdecydowanie więcej ;-)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto