A A A

22-calowy debiut iiyama w segmencie LED

15 października 2010, 09:23
22-calowy debiut iiyama w segmencie LED

Monitor iiyama ProLite E2271HDS to pierwszy 22-calowy ekran tej marki wykorzystujący technologię podświetlenia LED. Wcześniej takie rozwiązanie iiyama stosowała jedynie w swoich 24-calowych monitorach.

Zastosowanie LED-ów zamiast lamp fluorescencyjnych w modelu E2271HDS pozwoliło na stworzenie płaskiej obudowy (18,5 mm). Swój nowoczesny wygląd 22-calowy japoński monitor zawdzięcza także wąskiej ramce w kolorze fortepianowej czerni.

Na uwagę zasługują parametry monitora E2271HDS, który wyświetla obraz o formacie 16:9 w rozdzielczości Full HD 1080p (1920 x 1080 pikseli). Ekran zapewnia miłośnikom multimedialnej rozrywki kontrast dynamiczny na poziomie 5.000.000:1 (ACR) i czas reakcji 5 ms. W wąskiej obudowie znalazły się trzy wejścia sygnału - cyfrowe HDMI i DVI oraz analogowe D-Sub. Model wyposażono w dwa głośniki stereo o łącznej mocy 2W. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje między innymi zestaw kabli: zasilający, sygnałowy D-Sub, DVI-D oraz audio. Monitor E2271HDS jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows.

Ważnym aspektem pracy z monitorem jest energooszczędność. Średnie zużycie prądu w monitorze iiyamy nie przekracza 21W Dodatkowy tryb ECO pozwala na przedłużenie żywotności lamp służących do podświetlenia panelu.

Dzięki kompatybilności z Kensington Lock, użytkownik może zabezpieczyć monitor przed kradzieżą poprzez użycie specjalnej linki typu MicroSaver. Wymiary monitora iiyama ProLite E2271HDS wynoszą 525.5 x 376 x 166 mm, a jego waga to niecałe 3 kg.

Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją w prawdziwym systemie door-to-door. Sugerowana cena detaliczna modelu to 799 złotych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto