A A A

ADATA wprowadza na rynek karty SDXC UHS-I Speed Class 3 (U3)

30 kwietnia 2014, 08:50
Producent ADATA Technology zapowiedział wprowadzenie na rynek kart pamięci SDXC UHS-I Speed Class 3 (U3) serii XPG i Premier Pro. W porównaniu z wcześniejszą linią produktów UHS-I U1, prędkości zapisu/odczytu wzrosły odpowiednio o 750% i 500%.
ADATA wprowadza na rynek karty SDXC UHS-I Speed Class 3 (U3)

W miarę jak rośnie zapotrzebowanie na niezwykle szczegółowe materiały wideo w ultra wysokiej jakości, stosowana coraz częściej rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli (Full HD) szybko ewoluowała do standardu 4K Ultra HD (3840 × 2160). Tworzenie materiałów wideo wysokiej jakości, zapisywanych w plikach zajmujących dużo miejsca, wymaga coraz bardziej pojemnych nośników. To stwarza nowe wyzwania dla sprzętu nagrywającego i urządzeń służących do przenoszenia danych wraz z używanymi w nich nośnikami. Karty pamięci ADATA XPG i Premier Pro SDXC UHS-I U3 są skrojone specjalnie dla potrzeb urządzeń operujących w formatach 4K 2K i dostarczają niespotykanych dotąd prędkości zapisu/odczytu rzędu odpowiednio: do 95/85 MB/s i do 95/60 MB/s. Karty SDXC UHS-I U3 są idealne dla potrzeb profesjonalnej fotografii sekwencyjnej i materiałów wideo wysokiej rozdzielczości, by przechwycić każdy wspaniały moment z najwyższą możliwą precyzją.

Organizacja standaryzująca SD Association określa, że produkty zgodne ze standardem UHS-I Speed Class 3 (U3) muszą osiągnąć minimalną prędkość zapisu rzędu 30 MB na sekundę. Karty pamięci serii ADATA XPG i Premier Pro SDXC są stworzone w oparciu o standard UHS-I U3 i zapewniają ich użytkownikom zupełnie nowy, niespotykany dotąd poziom wydajności. Karty pamięci ADATA SDXC UHS-I U3 przeszły wiele testów w najcięższych warunkach, dzięki czemu producent może bez obaw zaoferować dożywotnią gwarancję. Produkty serii XPG będą dostępne w wersjach o pojemności 64 GB, a produkty serii Premier Pro w dwóch wersjach o pojemności 64 GB i 128 GB.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto