A A A

AMD odświeża platformy dla notebooków

12 maja 2010, 15:08
AMD odświeża platformy dla notebooków

Podczas odbywającego się w Cannes spotkania, AMD zapowiedziało nowe wersje platform, działających w oparciu o technologię VISION, dedykowanych desktopom i notebookom.

Wprowadzona w październiku 2009 technologia VISION firmy AMD upraszcza proces doboru odpowiedniego komputera. Koncentruje się na konkretnych zastosowaniach i funkcjonalnościach, a nie trudnej do zrozumienia specyfikacji technicznej.

"Dzięki technologii VISION firmy AMD, ostatecznie łączymy proces wyboru i kupna komputera z konkretnymi zastosowaniami, z których użytkownik będzie korzystał" – powiedział Nigel Dessau, szef marketingu AMD. "Technologia VISION jest dostępna na rynku już od ponad 200 dni, a nasi kluczowi partnerzy jeszcze bardziej rozszerzają swoją ofertę komputerów działających w oparciu o nasze rozwiązanie.  Jest to najlepsza recenzja jakości platform AMD oraz naszego podejścia do komunikowania możliwości komputera" - dodał.

W 2009 r. 96 milionów ludzi na całym świecie kupiło komputer, którego głównym zastosowaniem była rozrywka. Najnowsza platforma dla ultracienkich notebooków oferuje dostęp do wachlarza funkcji komputera zamkniętych w małym notebooku. Gwarantuje przy tym długą żywotność baterii.

Korzyści płynące z korzystania z platform AMD:

- Podczas testów z HQV 2.0, system oparty na VISION ze zintegrowaną grafiką AMD osiągnął wynik odtwarzania wideo prawie dwukrotnie przewyższający porównywalny system działający w oparciu o rozwiązania Intel. Co więcej, system oparty na VISION z dyskretną kartą graficzną AMD zdobył 50 proc. wyższe wyniki, niż porównywalny system Intela z dyskretną kartą graficzną Nvidia.

- Platformy AMD zapewniają od 8 do 20 proc. szybszy proces podnoszenia jakości zdjęć przy wykorzystaniu oprogramowania Adobe Photoshop Elements 8.

- W zestawieniu z mainstreamowymi notebookami o porównywalnych parametrach, notebooki działające w oparciu o najnowsze platformy AMD zapewniają szybszą konwersję plików DVD do formatów kompatybilnych z przenośnymi konsolami.  Cały proces skraca się nawet o 37 procent.

- Nawet do 80 procent lepsza wydajności w grze Call of Duty 4: Modern Warfare, w porównaniu do porównywalnego konkurencyjnego mainstreamowego systemu.

Nowa platforma dedykowana desktopom

Nowe platformy AMD, skierowane do mainstreamowych oraz zaawansowanych użytkowników desktopów, łączą wydajność i ograniczają konieczność ponoszenia dodatkowych wydatków. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii graficznych zapewniają jakość cyfrowej rozrywki, zarówno w formacie HD jak i 3D oraz udostępniają wielordzeniową wydajność umożliwiającą pracę w wielozadaniowym środowisku. W skład najnowszej platformy AMD wejdzie m.in. sześciordzeniowy procesor AMD Phenom II X6.

Korzyści płynące z korzystania z platform AMD:

- Dzielenie się filmami jest o 30 procent szybsze niż podczas korzystania z komputerów działających w oparciu o rozwiązania o porównywalnych parametrach dostarczane przez konkurencyjnych producentów.

- 40 procent szybsze – w porównaniu z osobistymi desktopami działającymi w oparciu o komponenty konkurencyjnych producentów – zarządzanie zbiorami cyfrowych plików dzięki zastosowaniu technologii „rozpoznawania twarzy” podczas indeksowania zdjęć.

- Możliwość zbudowania kompletnego systemu wyposażonego w procesor AMD Phenom II X6 oraz wszystkie niezbędne elementy w tym monitor.

Notebooki działające w oparciu o technologię VISION firmy AMD znajdą się w ofercie takich producentów oraz  integratorów systemów, jak: Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Toshiba i MSI.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto