A A A

AW-HE130 - zrobotyzowana kamera Panasonic

1 grudnia 2014, 11:40
Podczas targów MonitorExpo w Kopenhadze Panasonic zaprezentował nową zdalnie sterowaną kamerę AW-HE130. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w grudniu tego roku. Co potrafi do urządzenie?
AW-HE130 - zrobotyzowana kamera Panasonic

Model Panasonic AW-HE130 wykorzystuje pojedynczy kabel LAN do zasilania, sterowania, a także do transmisji video Full HD. Kamera pozwala na transmisję wideo w jakości Full HD poprzez łącze IP, jak również HD-SDI oraz HDMI. Charakteryzuje się wysoką czułością i jest wyposażona w trzy matryce typu MOS 1/2.86, dzięki czemu pozwala na filmowanie obrazów wysokiej jakości, nawet  w warunkach słabego oświetlenia.

- Kamera AW-HE130 to następca popularnego modelu AW-HE120. Znajdzie podobne zastosowanie, między innymi w e-learningu, wideokonferencjach, a także produkcji telewizyjnej live oraz filmów dokumentalnych - mówi Markus Naegele, Panasonic Product Marketing Manager.

- Urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki wykorzystaniu protokołu IP może być sterowane za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Ponadto konstrukcja jest pozbawiona wentylatora, co sprawia, że kamera jest niezwykle cicha. Oprócz tego AW-HE130 jest wyposażona w tryb pracy nocnej z wykorzystaniem podczerwieni oraz funkcję Digital Extender, zwiększający efektywną długość ogniskowej o 40 proc,. zachowując przy tym wysoką rozdzielczość obrazu - dodaje Markus Naegele.

W dostarczaniu dobrej jakości obrazu pomaga funkcja cyfrowej korekcji w połączeniu  z 15-osiową korekcją barwną.
System Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS) automatycznie koryguje małe wibracje, spowodowane  np. otwieraniem czy
zamykaniem drzwi, dzięki czemu kamera umożliwia stabilne filmowanie.

- Wykorzystanie technologii PoE+ (ang. Power over Ethernet plus) oznacza, że kamera wymaga tylko jednego kabla LAN do zasilania, starowania oraz transmisji video, co skutecznie ogranicza koszty i czas instalacji. Dodatkowa redukcja kosztów jest możliwa dzięki transmisji poprzez IP, bez konieczności wykorzystania kodera - tłumaczy Markus Naegele.

Nowe kamery dostępne będą w grudniu u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic, w kolorach czarnym i białym, w sugerowanej cenie 32 760 złotych netto. To oczywiście nie jest kwota dla przysłowiowego "Kowalskiego" - ale pomimo tego zdecydowaliśmy się wspomnieć o tym nietypowym produkcie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto