A A A

Acer i jego projektor gamingowy Nitro G550

24 maja 2019, 10:50
Acer przedstawił swoje nowe rozwiązanie - projektor gamingowy Nitro G550 wyświetlający obraz w standardzie Full HD i czasie reakcji wynoszącym 8,3 ms.
Acer i jego projektor gamingowy Nitro G550

Nitro G550 korzysta z technologii ColorPurity i ColorBoost 3D. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1080p o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz i czasie reakcji wynoszącym 8,3 ms.

Rozdzielczość wyświetlanego obrazu na poziomie 1080p (1920x1080) dostępna jest w standardzie HDTV. Współczynnik kontrastu wynosi 10000:1, a technologia DynamicBlack wzmacnia i dostosowuje efekt kontrastu do wyświetlanego obrazu analizując obraz klatka po klatce, by następnie skorygować moc oświetlenia w celu zoptymalizowania głębi odcieni czerni bez wpływu na poziom jasności obrazu.

Projektor Nitro G550 został zaprojektowany z myślą o graczach. Interfejs HDMI 3D sprawia, że projektor jest w stanie wyświetlać obraz 3D, który można oglądać po zastosowaniu okularów. W projektorze Nitro G550 zastosowano sześciosegmentowe koło kolorów RGBRGB w technologii ColorPurity.

Kinową jakość obrazu zapewnia zastosowanie standardu Rec. 709 HDTV. Z tego standardu korzysta się w branży filmowej. Zasada działania polega na tym, że na etapie postprodukcji każdej barwie przypisywany jest cyfrowy ‘identyfikator'. Urządzenie obsługujące ten standard jest w stanie rozpoznać identyfikatory i przedstawić barwy w oryginalnej postaci, bez straty jakości czy zniekształceń wynikających np. ze zmiany formatu.

Wzmacniając jasność wyświetlanego obrazu, technologia ColorBoost3D redukuje zanik jasności i ogranicza zmianę barw w trybie wyświetlania zarówno 3D, jak i 2D-3D. Jednocześnie dba o odpowiednie nasycenie i temperaturę barw.

Wraz z rozwojem technologii, standard 4K staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Projektor G550 jest w stanie obsłużyć sygnał 4K HDR Rec. 2020 i przetworzyć go na obraz w rozdzielczości 1080p.

Cena i dostępność w Polsce

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3399 zł.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto