A A A

Adblock w mobilnej wersji Chrome

3 sierpnia 2017, 09:10
Na tę wiadomość czekało wielu użytkowników popularnej przeglądarki. Od teraz reklamy na telefonie nie będą tak uciążliwe.
Adblock w mobilnej wersji Chrome

Adblock to bardzo popularny dodatek do desktopowych przeglądarek. Nie wiedzieć jednak czemu, na urządzeniach mobilnych nie jest to zbyt popularne rozszerzenie, a bez dwóch zdań jest ono równie potrzebne. Google postanowiło więc wyjść na przeciw potrzebom użytkowników i zwiększyć komfort przeglądania sieci poprzez blokowanie reklam za pomocą własnego systemu filtrowania.

Jest to oczywiście funkcja, która nie będzie aktywna przez cały czas, a jedynie wtedy, gdy użytkownik ją aktywuje. Wbudowany filtr reklam ma ograniczyć ilość wyskakujących okienek z reklamami, zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów na stronach, a także wyłączyć złośliwe komunikaty.

Funkcja jest na razie testowana tylko wersjach Dev i Canary przeglądarki Chrome, ale wkrótce ma trafić do finalnej wersji aplikacji.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto