A A A

Android w Europie z wyborem wyszukiwarki

2 sierpnia 2019, 13:10
W przyszłym roku na smartfonach pojawi się zmieniony ekran wyboru wyszukiwarki.
Android w Europie z wyborem wyszukiwarki

Europejscy użytkownicy smartfonów i innych urządzeń z systemem Android zobaczą na początku 2020 roku nowy ekran wyboru wyszukiwarki – poinformował koncern Google.

Podczas pierwszej konfiguracji nowego telefonu lub tabletu właściciel urządzenia wskaże domyślnego usługodawcę, odpowiedzialnego za wyszukiwanie w głównym oknie Androida oraz w przeglądarce Chrome (o ile będzie z niej korzystał). Ustawienie takie będzie można później zmienić.

Na liście wyboru pojawią się (poza Google'em) trzej operatorzy usług wyszukiwania. Zostaną oni wyłonieni w drodze aukcji; listy wyszukiwarek mogą różnić się w poszczególnych krajach UE.

Koncern z Mountain View ma pobierać opłatę od firmy, którą wybierze użytkownik smartfona. Termin składania ofert do aukcji mija 13 września, a jej wyniki zostaną ogłoszone 31 października osobno dla każdego państwa wchodzącego w skład Unii Europejskiej.

Decyzja o daniu możliwości wyboru usługodawcy jest wynikiem nałożenia na Google'a rekordowej kary w wysokości 4,34 miliarda euro (czyli ok. 5 miliardów dolarów) za naruszenia przepisów antymonopolowych Unii Europejskiej. Orzeczenie z lipca 2018 r. wymaga od firmy zaprzestania „nielegalnego wiązania" przeglądarki Chrome i wyszukiwarki z systemem Android. Komisja Europejska przedstawiła ponadto Google'owi listę warunków, które fkoncern musi spełnić aby uwolnić się od zarzutów o nadużywanie pozycji na rynku.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto