AktualnościApple i Hyundai już nie rozmawiają

Apple i Hyundai już nie rozmawiają

Oddala się wizja autonomicznego pojazdu Apple'a zbudowanego wraz z Koreańczykami.

Apple i Hyundai już nie rozmawiają
Źródło zdjęć: © Mystic Art Design – Pixabay

Platforma wciąż poszukiwana

Przedstawiciele kncernu Hyundai nie prowadzą już z firmą Apple rozmów na temat ewentualnej współpracy przy budowie autonomicznego samochodu.

Może później

O zawieszeniu negocjacji poinformowały Bloomberg oraz Reuter. To, że je prowadzono, potwierdzono przed miesiącem. Obecnie Hyundai oświadczył, że „otrzymał od wielu firm propozycje współpracy przy budowie autonomicznego pojazdu elektrycznego".

Rozmowy były jednak na wczesnym etapie „i nic nie zostało przesądzone". Rzecznik Huyndaia powiedział też wyraźnie, że firma że nie prowadzi już z koncernem Apple rozmów na temat pojazdu autonomicznego. Nie wyklucza się jednak podjęcia ich w przyszłości.

Podobne oświadczenia wydali przedstawiciele należącej do Hyundaia marki Kia oraz spółki Hyundai Mobis, zajmującej się produkowaniem części samochodowych.

Wybrane dla Ciebie