A A A

Apple testuje hybrydowego MacBooka?

8 kwietnia 2013, 14:19
Apple testuje hybrydowego MacBooka?

Do amerykańskiego biura patentowego trafił interesujący patent. Ze złożonych dokumentów wynika, że firma Apple planuje produkcję hybrydowego MacBooka z demontowalnym ekranem.

Patent dotyczy "bezprzewodowego ekranu dla urządzeń elektronicznych". Podobne rozwiązanie jest dziś stosowane przez wielu producentów urządzeń hybrydowych, wśród których prym wiodą Transformery Asusa. Warto jednak zaznaczyć, że pierwszy wniosek patentowy dotyczący hybrydowego MacBooka został złożony przez Apple w 2008 roku.

Firma Tima Cooka od dawna jest przeciwnikiem urządzeń hybrydowych. W wielu wypowiedziach przedstawiciele koncernu z Cupertino podkreślali, że żaden hybrydowy MacBook nie ujrzy światła dziennego. Mimo to, urządzenia tego typu były testowane przez Apple.

Widoczny na załączonym szkicu hybrydowy sprzęt Apple bazuje na starym modelu MacBooka Pro, który przestał być produkowany w 2008 r. Podobno jednak temat hybryd powrócił i Apple zastanawia się czy nie wkroczyć w segment tego typu urządzeń.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto