A A A

Apple umożliwi zlokalizowanie gadżetów nawet w trybie offline

27 sierpnia 2019, 18:50
Apple pracuje nad wyeliminowaniem największej wady swojej aplikacji do wyszukiwania zagubionych gadżetów.
Apple umożliwi zlokalizowanie gadżetów nawet w trybie offline

Apple ogłosił, że wkrótce wprowadzi przydatną aktualizację programu Znajdź mój iPhone. To narzędzie służące do odnajdywania zagubionych gadżetów Apple'a za pomocą innego urządzenia z systemem macOS lub iOS. Największą wadą aplikacji było jednak to, że lokalizacja zapisywała na mapie tylko ostatnie miejsce, w którym dany gadżet był połączony z siecią lub innym urządzeniem (w przypadku słuchawek AirPods).

Producent chce umożliwić użytkownikowi znalezienie zguby nawet, gdy ta znajduje się w trybie offline. Z pomocą przyjdą komputery Mac (możliwe, że w przyszłości też iPhone'y), które będą od czasu do czasu emitować specjalny sygnał Bluetooth. Gdy zostanie odebrany przez niepodłączony do sieci gadżet, odeśle on komputerowi informację o swoim położeniu, a ten przekaże ją na serwery Apple. Jeżeli sprzęt widnieje w bazie, jego położenie zostanie nadpisane.

Zguba nie musi być nawet sparowana ze źródłem sygnału, bo w sprzęcie Apple'a wyłączenie Bluetootha oznacza w praktyce jedynie przełączenie w tryb czuwania.

Drugą, równe znaczącą zmianą, będzie nowa nazwa programu, wynikająca z przeniesienia do niego funkcji aplikacji „Moi znajomi". Pokazuje lokalizację bliskich osób, wyposażonych w urządzenia z iOS-em. Po połączeniu, całość będzie nazywać się po prostu „Znajdź". Daty premiery nowego narzędzia i listy zgodnych z nim urządzeń jeszcze nie ujawniono.

fot. Apple

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto