A A A

Asus Fonepad 7 - nowy tablet z Atomem i Androidem

5 września 2013, 13:12
Asus Fonepad 7 - nowy tablet z Atomem i Androidem

Asus Fonepad to nowy tablet z procesorem Intel Atom i Androidem na pokładzie. Ma on 7 cali i pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych.

Asus Fonepad 7 to nowy, 7-calowy tablet z systemem Android, który posiada funkcję wykonywania połączeń telefonicznych. Urządzenie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy potrzebują smartfonu z dużym ekranem tabletowym. Obudowa tabletu została wykonana z antypoślizgowego tworzywa i wyposażono je w antenę zapewniającą szybszy transfer danych w sieci HSPA+ 3G, z prędkością ściągania dochodzącą nawet do 42 Mbit/s.

Fonepad 7 posiada procesor Intel Atom Z2560 z technologią Hyper-Threading, zapewniający płynny multitasking podczas pracy w systemie Android 4.2. 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 800 w technologii IPS oferuje szerokie kąty widzenia i świetną widoczność w świetle dziennym, natomiast układ audio Asus SonicMaster gwarantuje wysoką jakość dźwięku emitowanego przez dwa głośniki umieszczone z przodu urządzenia.

Przy grubości zaledwie 10,5 mm i niewielkiej wadze wynoszącej 340 g, Asus Fonepad 7 (ME372CG) jest bardzo poręcznym urządzeniem, które doskonale nadaje się do mobilnej rozrywki. Jednym z wprowadzonych ulepszeń jest specjalna warstwa chroniąca ekran, która zapobiega powstawaniu smug i odcisków palców. Funkcja bezprzewodowego streamingu Miracast przesyła sygnał wideo do kompatybilnych telewizorów HD, pozwalając cieszyć się filmami na dużym ekranie.

Fonepad 7 posiada przednią kamerą 1,2 Mpix i tylną kamerę 5 Mpix z autofokusem, która pozwala na wykonanie serii 100 zdjęć w trybie "burst" i nagrywanie filmów wideo w jakości 1080p Full HD. Bateria oferuje do 28 godzin pracy podczas rozmów w sieci 3G, 35 dni pracy w trybie czuwania i do 10 godzin bez konieczności ładowania podczas odtwarzania filmów. Dzięki wbudowanej antenie zapewniającej transfer danych w sieci HSPA+ 3G, pozwalającej na ściąganie z prędkością do 24 Mbit/s i ładowanie danych do sieci z prędkością 5,76 Mbit/s, Fonepad 7 zapewnia płynną i błyskawiczną łączność oraz komfortowe korzystanie z internetu. Pełna obsługa połączeń telefonicznych 3G na pasmach GSM i WCDMA sprawia, że Fonepad 7 doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów przy pomocy cyfrowego mikrofonu lub zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Fonepad 7 dostępny jest w wersjach z 8 GB, 16 GB lub 32 GB pamięci dyskowej oraz portem na kartę microSDHC. Dodatkowo, użytkownicy otrzymują dostęp do 5 GB przestrzeni magazynowej w serwisie Asus WebStorage i usługi Asus WebStorage Office, która umożliwia mobilną pracę ze wszystkimi dokumentami pakietu Microsoft Office. Aplikacja SuperNote pozwala użytkownikom na robienie szybkich zapisków, a także tworzenie multimedialnych notatek, z obrazami, filmami i nagraniami głosowymi. Funkcja Floating App wspomaga multitasking, umożliwiając równoczesne otwieranie do sześciu aplikacji na ekranie tabletu.

Asus Fonepad 7 dostępny jest również z opcjonalnym etui TriCover wykonanym z trwałych materiałów syntetycznych, chroniących zarówno ekran jak i tył tabletu. Dostępna w trzech kolorach osłona TriCover posiada zaginaną podstawkę, która pozwala ustawić ekran pod dogodnym kątem podczas pisania i oglądania filmów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto