A A A

Automatyczne kasowanie listów w Gmailu

21 października 2020, 09:00
Jak pozbyć się niechcianej poczty bez nadawania jej etykiety Spam?
Automatyczne kasowanie listów w Gmailu

Prosto na śmietnik

Osoba, która nie chce odbierać przesyłek od określonych nadawców ani nawet umieszczać ich wśród spamu, lecz od razu wyrzucać listy do Kosza skrzynki pocztowej Gmaila, powinna zaprojektować odpowiedni filtr.

Pracę należy zacząć od wydania komendy Pokaż opcje wyszukiwania. W tym celu trzeba kliknąć znajdujący się w polu Przeszukaj pocztę symbol trójkąta skierowanego wierzchołkiem w dół.

W wyświetlonym okienku trzeba wpisać adres nadawcy, którego listy mają być usuwanie, a następnie kliknąć przycisk Utwórz filtr.

W oknie konfiguratora filtrów należy zaznaczyć opcję Usuń i znowu kliknąć przycisk Utwórz filtr.

W lewym dolnym rogu okna przeglądarki zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający utworzenie filtra.

Jeśli w przyszłości trzeba będzie usunąć bądź zmodyfikować filtr, wystarczy kliknąć symbol koła zębatego znajdujący się po prawej stronie pola przeszukiwania poczty i nacisnąć przycisk Zobacz wszystkie ustawienia.

Po wybraniu sekcji Filtry i zablokowane adresy pojawi się lista filtrów. Zaznaczenie któregokolwiek z nich uaktywni opcje edycji, kasowania i eksportowania istniejących filtrów.

fot. OpenClipart-Vectors – Pixabay, Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto