A A A

Bety nowych wersji Adobe CS4 już dostępne

29 maja 2008, 12:41
Bety nowych wersji Adobe CS4 już dostępne

Firma Adobe zaprezentowała przedpremierową wersję trzech aplikacji z następnej edycji pakietu Adobe Creative Suite, zestawu programów do projektowania graficznego, tworzenia serwisów internetowych i edycji wideo. Firma udostępniła do bezpłatnego pobrania z serwisu Adobe Labs publiczne wersje beta nowych edycji programów Adobe Dreamweaver, Adobe Fireworks i Adobe Soundbooth.

Właśnie udostępnione wersje beta obrazują kierunek dalszego rozwoju pakietu Adobe Creative Suite. Zastosowane w nim nowe funkcje i technologie mają uprościć i usprawnić projektowanie oraz przepływ pracy z wykorzystaniem różnych narzędzi. Jak zwykle firma Adobe liczy też na krytyczne uwagi i sugestie przyszłych użytkowników dotyczące dalszego rozwoju oprogramowania.

Wersja beta nowego Dreamweavera zawiera pasek narzędzi Related Files oraz funkcję Code Navigator, które pozwalają użytkownikom wnikać głęboko w złożone strony zawierające pliki HTML, łącza do dokumentów JavaScript i zintegrowane dane XML. Użytkownicy mogą przeglądać pliki powiązane widoczne w pasku narzędzi Related Files i za pomocą funkcji Code Navigator wprowadzać zmiany w kodzie, które ukazują się w różnych częściach dokumentu po jednokrotnym naciśnięciu przycisku aktualizacji. Zaktualizowana wersja oprogramowania Dreamweaver jest również wyposażona w nowy tryb Live View, oparty na module renderingu typu open source pod nazwą Webkit. Tryb ten pozwala użytkownikom przeglądać na bieżąco treści umieszczone w środowisku rzeczywistym bez potrzeby wychodzenia z programu Dreamweaver w celu obejrzenia tych treści z poziomu przeglądarki. Funkcja ta umożliwia również użytkownikom zamrażanie kodu w języku JavaScript w celu debugowania stron interaktywnych, a także przeglądanie treści we Flashu i interakcje z nimi.

Najważniejszą cechą nowej wersji Fireworks jest pełna zgodność ze środowiskiem Adobe AIR, technologią HTML i Adobe Flash oraz oprogramowaniem Adobe Flex Builder, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć "uniwersalne" projekty i wdrażać je na dowolnej platformie.

Po załadowaniu i uruchomieniu wersje beta oprogramowania Dreamweaver, Fireworks i Soundbooth będą aktywne przez 48 godzin. Po tym czasie dostęp do nich będą mieli tylko klienci posiadający pakiet CS3. Będą oni mogli, korzystając z numerów seryjnych swoich pakietów CS3, odblokować wersje beta i bezpłatnie ich używać do chwili udostępnienia następnej wersji pakietu Creative Suite. Dostęp do wersji beta pozwoli użytkownikom przekazywać za pośrednictwem serwisu Adobe Labs ich sugestie dotyczące rozwoju produktu.

Źródło: Adobe Labs


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto