A A A

Bezprzewodowy mikrofon dla smartfonów

27 września 2018, 07:00
Marka Sennheiser zaprezentowała Memory Mic – mobilny mikrofon dla smartfonów stanowiący kompletne narzędzie do tworzenia wysokiej jakości treści audio-video za naciśnięciem jednego przycisku. Urządzenie jest już dostępne w Polsce.
Bezprzewodowy mikrofon dla smartfonów

Memory Mic jest narzędziem przeznaczonym dla wszystkich mobilnych twórców: dziennikarzy, vlogerów czy podcasterów. Podczas nagrywania z użyciem Memory Mic wbudowany mikrofon smartfona jest aktywny i rejestruje dźwięk z otoczenia, dzięki czemu można nagrać komentarz i jednocześnie zachować oryginalny pejzaż dźwiękowy. Po nagraniu obrazu wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji Memory Mic i ustawić żądany balans między dźwiękiem otoczenia a tym zarejestrowanym za pomocą aplikacji Memory Mic.

Poza funkcją miksera audio w aplikacji, Memory Mic oferuje łatwą synchronizację dźwięku i obrazu oraz wygodne ładowanie przez USB. Ponadto nie trzeba się martwić o utratę zasięgu: po sparowaniu mikrofonu z aplikacją na smartfonie przy użyciu Bluetooth można nagrywać w dowolnej odległości od telefonu - wystarczy przypiąć Memory Mic klipsem magnetycznym do odzieży osoby, którą chcemy sfilmować.

Memory Mic wyposażono w wysokiej jakości kapsułę pojemnościową Sennheiser o charakterystyce wszechkierunkowej, dzięki czemu mikrofon szczególnie dobrze tłumi szum wiatru, a nagranie nie traci na jakości, gdy mówiący zmienia kąt lub odległość od mikrofonu. Czas pracy Memory Mic wynosi do czterech godzin, a pełne naładowanie wbudowanej baterii litowo-polimerowej przez port USB zajmuje maksymalnie dwie godziny. W ciągu godziny bateria ładuje się do około 70% pełnej pojemności.

Dodatkowe akcesoria

Ponieważ bezprzewodowy mikrofon Memory Mic nie wykorzystuje żadnych wejść w smartfonie, nadal można korzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak gimbal lub nawet podłączyć dodatkowy mikrofon przewodowy, jeśli chcemy przeprowadzić wywiad. Doskonałym narzędziem jest również inteligentny zestaw słuchawkowy AMBEO do przestrzennego nagrywania dźwięku 3D, który jest w pełni zgodny z Memory Mic i zapewnia wysokiej jakości odtworzenie dźwięku otoczenia.

Dostępność

Memory Mic jest dostępny w cenie katalogowej 859 zł. W zestawie z mikrofonem użytkownik otrzyma przewód do ładowania przez USB i krótką instrukcję.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto