A A A

CES 2014: Nowa generacja LG Smart TV - webOS

7 stycznia 2014, 09:11
CES 2014: Nowa generacja LG Smart TV - webOS
LG Electronics zaprezentowało system operacyjny do telewizorów Smart TV - webOS. W marcu ubiegłego roku został on kupiony od firmy Hewlett-Packard. W tym roku trafi będzie on głównym graczem w LG Smart TV.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych przez zespół webOS, nowy system operacyjny został wyposażony w interfejs użytkownika, który można obsługiwać w łatwy i zadziwiająco nieskomplikowany sposób. Ponadto, nowa platforma umożliwia programistom niezwykle łatwe tworzenie aplikacji oraz zwiększa kompatybilność telewizorów LG Smart TV z innymi urządzeniami.

Platforma webOS, która w roku 2014 zostanie zaimplementowana w ponad 70 procentach telewizorów LG Smart TV, pozwala na znacznie prostsze korzystanie z funkcji Smart TV. Gdy użytkownik po raz pierwszy włącza telewizor Smart TV z systemem webOS, na ekranie pojawia się animowana postać "BeanBird", która pomaga w nawiązaniu połączenia oraz skonfigurowaniu urządzenia. Aby otrzymać dalsze wskazówki od wirtualnego pomocnika, wystarczy potrząsnąć pilotem Magic Remote lub nacisnąć przycisk OK. System webOS natychmiast wykrywa podłączone do telewizora urządzenie zewnętrzne i rozpoznaje jego typ, a następnie wyświetla menu zawierające wszystkie istotne opcje.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech systemu webOS jest tzw. Launcher, przewijane poziomo menu zajmujące dolną część ekranu. Przy użyciu nowego menu można przełączać się między audycjami telewizyjnymi, treściami Smart TV oraz multimediami z urządzeń zewnętrznych bez konieczności wyświetlania menu głównego. Pozwala też widzom na oglądanie programów, korzystanie z gier lub przeglądanie internetu podczas wyszukiwania lub pobierania treści. Ponadto Live Menu, które można wyświetlić podczas oglądania telewizji, zapewnia łatwy dostęp do wyników wyszukiwania, rekomendacji oraz opcji kanałów.


Zespół rozwijający system webOS w laboratorium LG w Dolinie Krzemowej opracował menu Today, które w jednym miejscu skupia informacje o rekomendowanych treściach, sugestie dotyczące popularnych audycji telewizyjnych, programów, które nie zostały obejrzane, a także filmów pełnometrażowych. Aby wyświetlić więcej interesujących opcji dotyczących oglądania, biegnący poziomo pasek Today można przewijać w górę lub w dół rolką pilota Magic Remote.

WebOS w LG zapewnia dostęp do oferty aplikacji z LG Store oraz daje możliwość przeglądania informacji o najczęściej oglądanych oraz najczęściej pobieranych treściach z platformy Smart TV, takich jak audycje telewizyjne oraz najnowsze gry. Aby umożliwić szybsze i wygodniejsze wybieranie, treści zostały podzielone na kategorie, takie jak 3D, gry czy filmy reprezentowane przez miniaturki.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto