A A A

CUDA w nowej wersji

19 listopada 2007, 12:50
CUDA w nowej wersji

Nvidia zaprezentowała najnowszą wersję oprogramowania CUDA, które pozwala programistom wykorzystać układ graficzny do wykonywania obliczeń standardowo zarezerwowanych dla procesora centralnego.
CUDA ver. 1.1 to kompilator języka C służący do programowania pod procesor graficzny. Ogromna moc obliczeniowa współczesnych kart graficznych powoduje, że GPU wykonuje pewne działania matematyczne szybciej niż procesor centralny. Układy graficzne wykorzystywane są m.in. przy rozwiązywaniu zagadnień z zakresu kryptografii. Najnowsze CUDA wprowadzają m.in. obsługę 64-bitowej wersji systemu Windows XP oraz zgodność z systemami wykorzystującymi kilka procesorów graficznych. Premiera oprogramowania w wersji do Windows miała miejsce w zeszłym tygodniu. Dziś udostępnione zostaną CUDA 1.1 w wersji do Linuksa.

Źródło: The Tech Report


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto