A A A

Cały internet trafi do biblioteki

8 kwietnia 2013, 17:37
Cały internet trafi do biblioteki

4,8 mln stron internetowych zostanie zarchiwizowanych przez Brytyjską Bibliotekę Narodową. Powód? Wszystko z myślą o kolejnych pokoleniach.

Dotychczas British Library gromadziła książki i czasopisma, lecz jej pracownicy zauważyli, że znaczna część cennych informacji publikowana jest dziś w internecie i bezpowrotnie ginie w bezkresnej sieci. Wyspiarze wprowadzili więc regulacje prawne, które pozwolą na archiwizację niemal każdej brytyjskiej strony internetowej. Planuje się także zachowanie wpisów znanych osób na Facebooku i Twitterze.

Archiwizacja odbywać się będzie w sposób całkowicie zautomatyzowany - treści z portali i dzienników zapisywane będą codziennie, a materiały z witryn rzadko aktualizowanych - raz na rok. Pracownicy British Library szacują, że w ciągu roku od rozpoczęcia programu uda im się zgromadzić więcej treści niż przez 300 lat tradycyjnej archiwizacji.

---

fot. stock.chng autor: Ante Vekic


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto