A A A

Campfire Audio wprowadza nowe słuchawki - Atlas i Comet

25 czerwca 2018, 07:20
Amerykański producent Campfire Audio zaprezentował właśnie dwie nowe konstrukcje słuchawek. Atlas to model najdroższy obecnie w ofercie producenta, natomiast Comet jest najtańszym reprezentantem.
Campfire Audio wprowadza nowe słuchawki - Atlas i Comet

Obudowa z wysokiej jakości stali nierdzewnej

Obudowy słuchawek powstały dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii kucia matrycowego, aby później zostać dokładnie obrobione za pomocą maszyn CNC. Następne zostały ręcznie polerowane aż do uzyskania efektu lustra. Trwałość takich obudów daje w codziennym zastosowaniu spokój ducha na wiele lat. Każda pojedyncza słuchawka jest składana ręcznie przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Unikalne technologie w przetwornikach

Campfire Audio jest firmą znaną z produkcji słuchawek o bardzo unikalnej sygnaturze dźwiękowej. Każda ze słuchawek jest pieczołowicie dostrajana, aby osiągnąć konkretną charakterystykę odtwarzania. Zarówno model Atlas, jak i Comet posiadają nowe, customowe konstrukcje przetworników.

„Comet wykorzystuje wentylowany i pełnozakresowy przetwornik armaturowy. Dostarcza brzmienie, które oferuje zarówno czytelne i rześkie odtworzenie werbli, jak i dynamiczne przekazanie uderzenia perkusji".

„Atlas rozszerza firmowy przetwornik ADLC aż do rozmiaru 10mm, co czyni te słuchawki pełnozakresowym bolidem".

Trójwymiarowo modelowane strojenie akustyczne

Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca (Tuned Acoustic Expansion Chamber - TAEC) porzuca klasyczne rozwiązanie polegające na zastosowaniu małej tubki i tłumika. Dzięki temu można uzyskiwać strojenie, jakie pozbawione jest kompresji. A rezultatem tego jest to, że wysokie częstotliwości są otwarte, czytelne i mają doskonale rozciągniętą charakterystykę.

Niedawno firma Campfire Audio wprowadziła nową technologię mającą zastosowanie z przetwornikami dynamicznymi, która została nazwana Komorą Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber). Modelowane w 3D komory strojące, które otaczają przetwornik umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów jego pracy oraz bardzo precyzyjne kształtowanie charakterystyki.

Comet posiada technologię TAEC podczas gdy Atlas jest wyposażony w rozwiązanie „Polarity Tuned Chamber.

Wysoki komfort i optymale rozmiary

Campfire Audio dba także o wygodę w codziennym użytkowaniu. Ergonomiczny kształt zarówno słuchawek Comet, jak i Atlas sprawia, że są łatwe i komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo dwustronna konstrukcja oznacza dwa warianty użytkowania. Co więcej, producent zapewnia, że obudowy są bardzo wytrzymałe i potrafią stawić czoła realiom codziennego, wieloletniego użytkowania.

Cena sugerowana Campfire Audio Atlas w Polsce wynosi 5000 zł brutto

Cena sugerowana Campfire Audio Comet w Polsce wynosi 899 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto