A A A

Chiny są liderem w rozwoju technologii inteligentnego nadzoru

19 września 2019, 14:20
Już 63 kraje korzystają z systemów inteligentnego nadzoru wyprodukowanych przez chińskie firmy technologiczne.
Chiny są liderem w rozwoju technologii inteligentnego nadzoru

Jak podaje serwis Technode, liderem w dziedzinie inteligentnych urządzeń nadzoru (takich jak np. systemy kamer identyfikujące twarze) są Chiny. Technologie te są rozwijane przez największe firmy IT, takie jak Sensetime, Yitu, Alibaba czy Huawei.

Niepokojące jest też to, że systemy inteligentnego nadzoru opracowane w Chinach działają już w 63 krajach na całym świecie. Głównie za sprawą koncernu Huawei, który dostarcza swoje produkty do 50 krajów. Według portalu Technode inwestycje Chińczyków dotyczące AI przekroczyły już poziom wydatków na wojsko.

Technologie inteligentnego monitorowania są intensywnie rozwijane także poza Chinami - w USA i Japonii. Zainteresowanie ich zakupem przejawiają kolejne kraje, które mogą liczyć na wsparcie chińskiego rządu w formie pożyczek i atrakcyjnych cen.


fot. intographics/Pixbay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto