A A A

Cloudbook - prosty netbook z Windowsem 10

21 lipca 2015, 10:00
Microsoft postanowił powalczyć na rynku o segment tanich komputerów mobilnych i zapowiedział niedrogiego netbooka z Windowsem 10.
Cloudbook - prosty netbook z Windowsem 10

Microsoft szykuje się do walki w segmencie tanich komputerów mobilnych. zdominowanych przez Chromebooki. Nie wiadomo jeszcze czy urządzenia nazywane Cloudbookami utworzą nową klasę komputerów, jak miało to miejsce z ultrabookami, czy będą to pojedyncze modele. Zaprezentowano pierwszy z nich.

Acer Aspire One Cloudbook to prosty netbook z Windowsem 10 na pokładzie. Komputer będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 11- i 14-calowej. Nieznana jest specyfikacja techniczna, jednak można wnioskować, że większość danych użytkownika będzie przechowywana w chmurze, a nie na dysku (sugeruje to nazwa Cloudbook). Aspektem, który ma przyciągać użytkowników do Aspire One Cloudbook ma być cena. Komputer będzie można kupić już za 169 dol.

Pierwszy eksperymentalny netbook z Windowsem 10 pojawi się na rynku już w połowie sierpnia. Premiera nowej wersji "Okienek" już 29 lipca.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
geekboy68k
geekboy68k
22 lipca 2015, 02:19
Specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale sądząc po cenie, można obstawiać coś z półki Celerona/Atoma i 2 GB RAM - w ogóle wysoce prawdopodobne jest, że pod maską znajdą się bebechy serii ES11, którą Acer ma w sprzedaży od kilkunastu miesięcy, gdyż konstrukcja ta idealnie wpasowuje się w profil "chumurowego komputerka". Na europejskim rynku podobne maszyny z Chrome OS kosztują do 200 GBP (np. Lenovo N20 - 147 GBP, Acer Aspire CB3-111 - 160 GBP, Toshiba CB30-B-103 - 189 GBP). Można podejrzewać, że ceny Cloudbooka będą podobne - wszakże 169 USD to 109 GBP, a trzeba dodać jeszcze koszty transportu, przechowywania, dostosowania do europejskich norm (instrukcje/zasilacz) i 20-23% VAT. Tak BTW, szykuje się pozew od Chińczyków jak byk: https://en.wikipedia.org/wiki/CloudBook
avatar
~Anonim
21 lipca 2015, 23:25
Za jaką cenę można kupić podobny produkt od firmy google?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto