A A A

Cyfrowe płatności dostępne w sieci Starbucks

10 sierpnia 2012, 08:58
Cyfrowe płatności dostępne w sieci Starbucks

Słynna na całym świecie sieć Starbucks wprowadziła do swojej oferty możliwość cyfrowych płatności Square. Na razie rozwiązanie to dostępne jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Samo wprowadzenie możliwości mobilnych płatności przy pomocy smartfona nie jest niczym niesamowitym - podobne rozwiązania w Europie oferowane są przez technologię NFC.

Interesującym rozwiązaniem jest natomiast sam system Square, którego twórcą jest Jack Dorsey, ojciec Twittera. Square to mobilna aplikacja oraz specjalny czytnik kart kredytowych w kształcie kwadratu, który wkładamy do wyjścia audio.

Dzięki temu każde urządzenie z systemem iOS lub Android staje się czytnikiem kart kredytowych. To bardzo przydatna nowość dla osób mających własną działalność oraz ich klientów chcących płacić kartą. Square to także system lojalnościowy, dzięki któremu klienci dostają różnego rodzaju zniżki, darmowe produkty etc. Starbucks zamierza skorzystać m.in. z takich udogodnień, aby jeszcze bardziej spersonalizować dokonywane zakupy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto