A A A

Czy Sony wycofa się z rynku smartfonów?

8 października 2015, 14:30
Jak donosi serwis Phone Arena – Sony rozważa wyjście z rynku smartfonów. Świadczy o tym wypowiedź dyrektora wykonawczego japońskiego producenta.
Czy Sony wycofa się z rynku smartfonów?

Kazuo Hirai daje firmie rok na odwrócenie złej passy i zanotowanie zysków. W przeciwnym razie konieczne będzie rozważnie kilku opcji, w tym wycofanie się z rynku smartfonów - powiedział.

Sony Mobile nie jest w stanie odnaleźć się na rynku. W USA ma go zaledwie 1 proc., a w swoim domowym już tylko 17,5. Firma nie radzi sobie także z zarabianiem na urządzeniach ze średniej półki, ponieważ ten segment został zdominowany przez firmy chińskie. Urządzenia flagowe, a więc te przynoszące największe zyski, nie sprzedają się zbyt dobrze.

Czy zaprezentowane na targach IFA modele Xperia Z5 oraz Z5 Premium mają szanse odnieść komercyjny sukces i pomóc firmie? Skoro nie udało się to niemalże identycznym poprzednikom, to mała szansa, aby udało się serii Z5. I raczej nie pomoże tutaj nawet 4K w wariancie Premium.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto