A A A

Czy era smartfonów dobiega końca?

14 sierpnia 2017, 10:00
W wywiadzie dla Bloomberga, Alex Kipman, twórca okularów holograficznych HoloLens, stwierdził, że żywot tradycyjnych smartfonów dobiega końca.
Czy era smartfonów dobiega końca?

Wkrótce mają one zostać wyparte przez bardziej innowacyjne technologie, przede wszystkim okulary AR i VR.

"Potencjał tych urządzeń polega na tym, że pewnego dnia mogłyby zastąpić smartfony, telewizory i wszystkie inne ekrany.  Twoje aplikacje, filmy, informacje, a nawet życie towarzyskie zostaną wyświetlone w polu widzenia, nie potrzebujesz żadnych innych gadżetów." - oznajmił Kipman. 

Co ciekawe, twórca HoloLens nie jest jedyną osobą, która tak uważa. Jego słowa pokrywają się z tym, co powiedziała w jednym z wywiadów Dona Sarkar, szefowa programu Windows Insider. 

"U ludzi bardzo nienaturalne jest ciągłe patrzenie się na ekran ... to dzieje się dopiero od 10 lat, a czyni nas antyspołecznymi, zachowującymi się w sposób nie przystający człowiekowi"- twierdzi Sarkar. "W przyszłości pojawią się nowe kategorie urządzeń, które nie będą smartfonami, ale także będą mobilne" - dodaje. 

Czy powyższe przepowiednie się sprawdzą? Na obecnym etapie rozwoju technologii AR i VR wydaje się to zupełnie abstrakcyjne, jednak technologia rozwija się w takim tempie, że w ciągu kilku lat wszystko może się zmienić.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto