A A A

DOCK-1 - stacjonarne hi-endowe źródło w ofercie HiFiMANA

25 listopada 2014, 07:50
RAFKO, wyłączny dystrybutor HiFiMANa w Polsce zaprezentował DOCK-1 - długo zapowiadaną stację dokującą, która czyni z przenośnych odtwarzaczy HiFiMAN pełnoprawne stacjonarne źródło dźwięku.
DOCK-1 - stacjonarne hi-endowe źródło w ofercie HiFiMANA

Dock-1 czyni z przenośnych odtwarzaczy HiFiMAN pełnoprawne stacjonarne źródło dźwięku w systemie stereo klasy hi-fi lub hi-end i z powodzeniem zastępując odtwarzacz plików lub CD za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w torze dźwiękowym zaawansowanej sekcji cyfrowo-analogowej z odtwarzaczy HM901 (2xESS SABRE 9016) lub z HM802 (2xWolfson WM8740)

Ponadto stacja dokująca rozszerza funkcjonalność odtwarzaczy HiFiMAN o przyjmowanie sygnału cyfrowego przez wejście optyczne oraz pracę w trybie USB DAC.

Odtwarzacz posiada własną sekcję analogową przedwzmacniacza, która znacząco poprawia głębie i dynamikę dźwięku. W celu ładowania odtwarzacza należy wpiąć do tylnego gniazda ładowarkę zakupioną w komplecie z odtwarzaczem. Ponadto stacja dokująca ma własne, oddzielne zasilanie, dedykowane do obsługi bufora analogowego oraz funkcji USB DAC.

Stacja dokująca pozwala na pracę odtwarzacza w następujących trybach:

  • USB DAC dla komputera (w komplecie sterowniki), sterowanie z poziomu komputera, stacja dokująca wypuszcza sygnał wyłącznie wyjściem 2xRCA
  • Player - źródłem plików jest odtwarzacz, sterowanie odtwarzaczem lub pilotem, stacja dokująca wypuszcza sygnał wyjściami: 2xRCA, koaksjalnym, optycznym
  • DAC z wejściem cyfrowym: optyczne, cyfrowe dla zewnętrznego transportu plików, sterowanie za pomocą transportu plików, stacja dokująca wypuszcza sygnał wyłącznie wyjściem 2xRCA

 

Stacja nie posiada regulacji głośności oraz wbudowanego przetwornika DAC. W każdym trybie pracy korzysta z przetworników w odtwarzacza HiFiMAN.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto