A A A

Dell i Alienware na Gamescom 2018

21 sierpnia 2018, 13:30
Firmy Dell i Alienware przygotowały dla uczestników targów Gamescom wiele atrakcji. Na entuzjastów elektronicznej rozrywki czekają najnowsze gamingowe laptopy Dell serii G, Alienware, desktopy Alienware Aurora i Area 51 z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 2070, 2080 i 2080Ti oraz 24- i 27-calowe monitory z technologią AMD FreeSync.
Dell i Alienware na Gamescom 2018

Alienware Academy - platforma dla początkujących esportowców

Już od ponad dekady marki Dell i Alienware angażują się w rozwój esportu na całym świecie, dowodem mogą tu być nowe umowy o współpracy z NBA i NBA 2K League oraz wykorzystywanie przez Team Liquid placówki treningowej Alienware w Los Angeles. Na targach Gamescom goście będą mogli zobaczyć, jak działa Alienware Academy - darmowa platforma treningowa online, mająca na celu pomoc początkującym esportowcom na ich drodze do zawodowstwa. Prowadzone przez zawodników Team Liquid kursy w grę Counter Strike: Global Offensive uczą mechanik i strategii, które mają poprawić jakość grania. Z pomocą przychodzą tu techniki korzystania z systemu Tobii Eye Tracker oraz poznawanie miejsc newralgicznych na mapach, statystyk graczy i innych narzędzi. Pozwala to początkującym esportowcom poprawić swoje umiejętności, wyciągać lepsze wnioski po treningu i weryfikować swoje umiejętności w starciu z innymi użytkownikami platformy.

Alienware Command Center

Podczas targów CES 2018, marka Alienware zaprezentowała nową wersję programu Alienware Command Center, czyli panelu kontrolnego z intuicyjnym interfejsem, łączącego ustawienia systemu, wydajności, zużycia energii i pozostałych funkcji, które mają wpływ na rozgrywkę. Od 31 lipca, Alienware Command Center jest także udostępniany za darmo wraz z każdym urządzeniem peryferyjnym Alienware i można z niego korzystać na komputerze dowolnej marki. Poza szybkim i łatwym dostępem do biblioteki gier, użytkownik ma też możliwość dostosowania najważniejszych parametrów działania komputera indywidualnie do każdego tytułu.

24- i 27-calowe monitory dla graczy marki Dell

Wraz z wprowadzeniem na rynek przez firmę Dell rodziny czterech laptopów dla graczy serii G, pojawiła się także gratka dla osób grających na komputerach stacjonarnych: dwa nowe monitory. 24-calowy z rozdzielczością FHD i 27-calowy QHD z podkręconą częstotliwością odświeżania (144Hz dla 24" i 155Hz dla 27") oraz czasem reakcji na poziomie 1ms, gwarantującym minimalne opóźnienie. Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone również w technologię AMD FreeSync. Monitory dostępne są w kolorze Recon-Blue, ujednoliconym z komputerami stacjonarnymi dla graczy firmy Dell. W czasie trwania okresu gwarancji, w ramach usługi Dell Premium Panel Exchange, możliwa jest wymiana panelu monitora w momencie gdy nawet jeden piksel zostanie wypalony.

Alienware Aurora i Area 51 z nowymi kartami graficznymi

Wybrany przez Team Liquid jako ich treningowy pecet, Alienware Aurora będzie dostępny również z kartami NVIDIA GeForce najnowszej generacji - RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Wspomniany desktop idealnie sprawdza się w obsłudze technologii rzeczywistości wirtualnej, a w konfiguracji z najbardziej zaawansowanymi układami graficznymi, daje możliwość komfortowego grania w rozdzielczości od 4K do 12K.

Flagowy komputer stacjonarny Alienware z unikalnym designem - Area 51, również zostanie wzmocniony kartami NVIDIA GeForce RTX 2070, 2080 i 2080Ti. Zaprojektowany dla najbardziej wymagających graczy nieuznających kompromisów i szukających najmocniejszych doznań, nowa Area 51 to potężna bestia, której serce stanowi nawet 18-rdzeniowy procesor Intel Core.

Laptopy Alienware 15 i 17

Najbardziej zaawansowane laptopy do gier, Alienware 15 i 17 charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale także indywidualnym podświetleniem LED dla każdego klawisza, oferując miliardy kombinacji kolorów, z niezliczoną ilością efektów i trybów. Ulepszona klawiatura TactX z funkcją N-Key Rollover umożliwia wprowadzenie ponad 100 komend, zwiększając znacznie liczbę wykonywanych akcji. Dodatkowo jest to jedyna klawiatura zastosowana w laptopie, która posiada skok klawiszy 2,2mm, oferujący niezrównany czas reakcji.

Dell i Alienware na Gamescom

W hali 8 na terenie Windows Gaming Area zadebiutują nowe produkty Dell i Alienware przeznaczone na rynek europejski. Dodatkowo urządzenia te będą dostępne na stanowiskach partnerów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto