A A A

Doctor Web i wsparcie Windows XP do 2017 roku

28 kwietnia 2014, 12:10
Doctor Web przedłuża wsparcie dla swoich produktów antywirusowych przeznaczonych dla MS Windows XP do końca 2017 roku.
Doctor Web i wsparcie Windows XP do 2017 roku

Ta informacja oznacza to, że przynajmniej do tego czasu będą one dalej skutecznie działały, chroniąc komputery z tym systemem przed aktualnymi zagrożeniami.​ Jednocześnie firma zachęca do stopniowego przechodzenia na nowsze wersje MS Windows i wzięcia udziału w programie migracji Dr.Web o nazwie "Switch to green".

Zakończone 8 kwietnia 2014 wsparcie techniczne dla Windows XP i Office 2003 oznacza, że firma Microsoft nie będzie już dostarczać kolejnych aktualizacji dla tych produktów. Tym samym nowo odkryte luki bezpieczeństwa nie będą łatane przez Microsoft i komputery z systemem Windows XP będą bardziej narażone na ataki cyberprzestępców. Firma Doctor Web będzie wspierać użytkowników tego systemu jeszcze przez ponad trzy lata, jednak już teraz zachęca do przejścia na bezpieczniejszy system operacyjny nowej wersji.

Zakończenie przez Microsoft wsparcia dla Windows XP jest także okazją dla tych użytkowników, którzy chcą zmienić wykorzystywany przez siebie program antywirusowy na rozwiązania oferowane przez Doctor Web. Takie osoby mogą wziąć udział w programie migracji Dr.Web "Switch to green" i skorzystać z 50 proc. zniżki. Jednoczesna aktualizacja systemu operacyjnego i zmiana oprogramowania antywirusowego na produkty Dr.Web pozwala zaoszczędzić i znacząco zwiększyć poziom zabezpieczeń.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
stary obserwator
29 kwietnia 2014, 12:37
Najlepiej porzucić wszelkiej maści Windowsy na któregoś z Linux 'ów i nie ma problemu przynajmniej na razie.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto