A A A

Dwie nowe karty graficzne z serii Lightning

29 grudnia 2010, 11:03
Dwie nowe karty graficzne z serii Lightning

W 2011 roku MSI planuje rozszerzyć linię kart graficznych Lightning o dwa nowe układy.

Karty graficzne z linii Lightning skierowane są do tych odbiorców, którzy cenią sobie możliwość dostosowywania podzespołów komputera do swoich potrzeb. Nowe modele na 2011 rok to N580GTX (oparty na GPU GF110) oraz R697, którego sercem jest chipset Cayman. Obie karty wyposażone będą w chłodzenie Twin Frozr III - dwa wentylatory o średnicy 9 centymetrów oraz pięć ciepłowodów. Dzięki temu możliwa będzie kontrola napięcia pamięci, GPU oraz na wejściu PCI.

Model N580GTX charakteryzował się będzie układem PWM z 16 fazami, 512 rdzeniami CUDA, 384-bitowym interfejsem pamięci, 1536MB pamięci GDDR5 oraz wyjściami HDMI, DisplayPort i dual-DVI. Z kolei druga z zapowiadanych kart to w skrócie 18 faz PWM, interfejs pamięci 256 bit, 2GB pamięci VRAM oraz porty Mini DisplayPort (x2), HDMI i DVI.

Karty powinny pojawić się w sklepach w na początku nadchodzącego roku.

Źródło: semiaccurate.com


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto