A A A

Dzieci uczą się czytać dzięki aplikacji Google'a

9 maja 2020, 11:00
Google Read Along jest już dostępna w 180 krajach.
Dzieci uczą się czytać dzięki aplikacji Google'a

Aplikacja zachęca do czytania na głos.

W zeszłym roku Google wypuścił aplikację Bolo na Androida. Miała ona pomóc dzieciom w Indiach nauczyć się czytania. Teraz firma postanowiła udostępnić ją także w innych państwach. Zmieniła się także jej nazwa – na Read Along.

Aplikacja jest obecnie na etapie wczesnego dostępu. Korzysta z technologii rozpoznawania mowy i funkcji zamiany tekstu na mowę. Dzięki temu program sprawdza, jak dobrze dzieci czytają na głos.

 

Diya pomoże dzieciom

W aplikacji dzieciom towarzyszy wirtualny bohater o imieniu Diya, który zachęca je do czytania i pomaga w razie problemów z wymową danego słowa lub zdania. Aplikacja dobiera także poziom trudności opowiadań i gier, które rozwijają umiejętność czytania.

Trud, jaki dzieci wkładają w naukę, jest nagradzany gwiazdkami i odznakami. Dla nich to jest dodatkowa zachęta, a rodzice dzięki odznakom mogą łatwo śledzić postępy swoich pociech.

 

Dostępna w 180 krajach

Po zainstalowaniu aplikacji i pobraniu opowiadań Read Along działa także offline (analiza głosu odbywa się na urządzeniu). Co ważne, w programie nie wyświetlają się reklamy ani nie wymaga ona opłat za dodatkowe funkcjonalności.

Aplikację można pobrać w Sklepie Google. Jest dostępna w 180 krajach, w tym w Polsce, ale na razie nie ma wsparcia dla naszego języka. Można z niej korzystać w 9 językach, m.in. angielskim, hindi, hiszpańskim i portugalskim. W przyszłości Google planuje dodać kolejne książki i nowe funkcje.

fot. 1826 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto