A A A

Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

12 lutego 2008, 14:25
Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś, w drugi wtorek lutego, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. Celem inicjatywy jest informowanie o zagrożeniach, jakie czyhają na najmłodszych użytkowników internetu, oraz propagowanie działań niwelujących te zagrożenia. W Polsce organizatorami akcji są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK.

Tegoroczne obchody potrwają w naszym kraju aż do końca lutego. Na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów w całym kraju organizowane będą zajęcia edukacyjne i happeningi. Informacje o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu, będą trafiać do dzieci i młodzieży za pośrednictwem gazetek szkolnych, audycji w szkolnych radiowęzłach oraz konkursów. Organizatorzy najciekawszych lokalnych inicjatyw mogą się starać o atrakcyjne nagrody finansowe.

Źródło: Safer Internet Day


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto