A A A

ES File Manager zniknął z Google Play

5 maja 2019, 12:00
Popularny eksplorator plików ES File Manager nie jest już dostępny w sklepie Google Play. Producent miał stosować nieuczciwie praktyki związane z reklamami.
ES File Manager zniknął z Google Play

Chiński producent ES File Manager, firma znana jako DO Global, ma spory problem. Ich aplikacja została w trybie natychmiastowym ściągnięta z Google Play. Według materiału opublikowanego przez BuzzFeed, aplikacja miała oszukiwać reklamodawców, automatycznie generując kliki na reklamy, pomimo faktu, że dany użytkownik nie skorzystał z bannerów reklamowych.

Podobne oskarżenia wystosowano wobec innych aplikacji autorstwa DO Global, firmy oferującej kilka aplikacji w sklepie z programami dla Androida. Wszystkie produkty tej marki zniknęły z Google Play.

Jak czytamy w serwisie Android Police, firma DO Global już wcześniej musiała mierzyć się z zarzutami nieuczciwego wykorzystywania przestrzeni reklamowej oraz z obwinieniami mówiącymi o nieautoryzowanym instalowaniu dodatkowego oprogramowania poprzez swoje aplikacje.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto